PARTNER PORTALU

Osiedla to nie tylko sypialnie. Zobacz najnowsze trendy w budownictwie mieszkaniowym

Niska zabudowa, dbałość o każdy szczegół wykończenia budynku, modernistyczne formy w przyjaznych stonowanych kolorach, a także dobra lokalizacja z dogodnym dojazdem do każdej części miasta oraz prężnie rozwijająca się infrastruktura, zapewniająca dostęp do rozrywek i punktów usługowych – tak będą kształtowały się trendy w budownictwie wielorodzinnym.

Autor: HouseMarket.pl 13 czerwca 2016 12:16

Coraz częściej odchodzi się od schematu wielkiej płyty, gdzie szare osiedla nie zachęcają przyszłych właścicieli do ich zakupu. Nadal popularne będą konstrukcje oparte na bryle kwadratu czy prostokąta. Wśród projektów będzie dominować niska zabudowa. Kolorystyka budynku pozostanie w stonowanych barwach naturalnych, natomiast charakterystycznym elementem będą detale wykończeniowe w zdecydowanych kolorach. Więcej innowacji można będzie dostrzec w samym wykończeniu budynków, do których wykorzysta się takie materiały jak beton, szkło, metal czy drewno. Ważną częścią elewacji, kształtującą przestrzeń, są dachy. Dachówki ceramiczne i betonowe w różnych odcieniach szarości i grafitu cieszyć się będą zainteresowaniem. Części balkonowe oprócz swojej funkcjonalności będą przyciągały również swoją estetyką. Z kolei takie elementy jak rynny będą ukryte w elewacji. Poprzez dążenie przez architektów do uzyskania prostej, ale funkcjonalnej bryły, zdecydują się na proste okna, które będą wpuszczały dużą ilość światła, optycznie powiększając budynek. Układy mieszkań będą klasyczne i funkcjonalne, zapewniając mieszkańcom wysoki komfort życia i bezpieczeństwa.

Na kształtowanie opinii potencjalnych użytkowników wpływ mają nie tylko walory estetyczne, lecz także lokalizacja. Ważną rolę w wypadku budownictwa wielorodzinnego odgrywa miejsce, nie tylko dojazd do samego centrum, ale również do pozostałych części miasta. - Poszukujący dziś miejsca do zamieszkania kierują się przede wszystkim bliskością placówek edukacyjnych oraz punktów usługowych. Nie można pominąć takich aspektów, jak dostęp do miejsc parkingowych czy garażowych. Coraz większą rolę odgrywa lokalizacja z przyjaznym sąsiedztwem i wysoką estetyką wykonania. To sprawia, że bardziej popularne stają się osiedla wielorodzinne, które w wysokim stopniu spełniają te wymagania i pozwalają cieszyć się swobodą życia we własnym idealnym mieszkaniu – mówi Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom”.

W dzisiejszych czasach osiedla pełnią nie tylko funkcje mieszkaniowe, lecz także kulturalne i społeczne. Istotnym elementem jest również potrzeba przebywania z innymi, integracji, budowania poczucia wspólnoty, która z kolei daje początek lokalnym społecznościom.

Istotne będą też działania dążące do zminimalizowania zanieczyszczenia środowiska, wprowadzenia najbardziej ekologicznych i ergonomicznych rozwiązań w takich dziedzinach, jak dostawa prądu czy ogrzewania. Dąży się do realizacji budowy budynków pasywnych, czyli takich, które będą samowystarczalne pod względem energetycznym. Tego typu rozwiązania podwyższą koszt inwestycji, ale zmniejszą koszty eksploatacji domu.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych