PARTNER PORTALU

Osiedle Grunwaldzkie ma ławki poświęcone patronom ulic

Ławki patronów to jedyna taka inicjatywa w kraju. Mają przybliżyć mieszkańcom historię patronów osiedlowych ulic.

Autor: HouseMarket.pl 24 grudnia 2015 12:59

Ławki patronów stanęły na osiedlu Grunwaldzkim w Olsztynie dzięki środkom z ubiegłorocznego rozdania w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Młyn oraz Rada Osiedla Grunwaldzkie.

- Pomysł polega na przybliżeniu patronów osiedlowych ulic przy wykorzystaniu przystępnego nośnika informacji. Aby być w zgodzie z olsztyńskim Systemem Informacji Miejskiej początkowo staraliśmy się o tablice umieszczone w kluczowych miejscach osiedla. W toku ustaleń z urzędem miasta przyjęliśmy jednak, że nośnik powinien mieć formę bardziej użyteczną. Wybór padł na ławki, których integralnym elementem będzie tabliczka informacyjna – informują przedstawiciele stowarzyszenia.

Jak informuje olsztyński ratusz, ławki póki co stanęły przy ul. Jagiełły, ul. Konopnickiej i na ul. Żarskiej. Każda tabliczka zawiera zwięzły biogram patrona oraz kod QR, który zeskanowany smartfonem kieruje na stronę: www.grunwaldzkie.olsztyn.pl, gdzie znajduje się rozbudowana informacja na temat każdej postaci. Za merytoryczną stronę stworzonych biogramów odpowiada Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie.

- Mamy nadzieję, że ławeczki zapoczątkują tradycję przybliżania patronów ulic również na innych osiedlach i będą ciekawym tematem spacerów, zajęć terenowych czy gier miejskich – tłumaczy Jędrzej Kołakowski ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Młyn.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych