PARTNER PORTALU

Ostatni dzwonek na zakup z dopłatą MdM

W marcu wyczerpały się środki z MdM-u na rok 2016. Na rynku nieruchomości nadal panuje ożywienie. Ile środków pozostało z puli rządowego programu dopłat na 2017 rok?

Autor: HouseMarket.pl 27 kwietnia 2016 10:12

W zeszłym miesiącu banki ogłosiły zakończenie przyjmowania wniosków na kredyt z dopłatą w ramach rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych. Okazało się, że chętnych jest znacznie więcej niż w poprzednich latach. Na ten fakt na pewno wpłynęła nowelizacja ustawy, która została wdrożona w ubiegłym roku i poprawiła sytuację zwłaszcza dużych rodzin, dla których została zniesiona granica wieku, a także pierwotne ograniczenie dotyczące innej nieruchomości.

Osoby, które zamierzały zakupić własne M jeszcze w tym roku, a co za tym idzie, zaciągnąć kredyt, ucieszyła informacja, że istnieje możliwość składania wniosków na budżet dopłat z roku 2017. Jak się okazuje – chętnych jest sporo. Przez dwa tygodnie kwietnia z puli 373 mln złotych, zostało wykorzystanych prawie 30 proc., co pozwala szacować, że i te środki niedługo się skończą, wówczas osoby zainteresowane tym programem, będą musiały poczekać do przyszłego roku.

Firma Linea, która sukcesywnie rozbudowuje podpoznańską Dąbrówkę, dostosowała system płatności do nowych warunków. Mieszkanie można odebrać jeszcze w tym roku, a ostatnią transzę kredytu sfinalizować z dofinansowania w ramach rządowego programu dopłat MdM na początku roku 2017. Jednakże to nie koniec aktualności od dewelopera. Do sprzedaży wprowadzony został nowy typ budynku – „largo”, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Powstaną tu przestronne domy w zabudowie szeregowej, o powierzchni 75 mkw., z dedykowanymi ogródkami i dwoma miejscami parkingowymi. Cena takiego lokalu to 316 000 zł, przewidziany termin ukończenia inwestycji został zaplanowany na wrzesień 2017 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych