PARTNER PORTALU

Ostatni miesiąc na umorzenie długów za mieszkanie w Słupsku

Do 31 marca, z inicjatywy prezydenta do Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej można złożyć wniosek i ubiegać się o umorzenie zadłużenia za korzystanie z mieszkania.

Autor: HouseMarket.pl 02 marca 2016 09:44

Umarzane będzie zadłużenie, w skład którego wchodzą: czynsz, opłaty niezależne od właściciela (tj. opłaty za energię cieplną, gaz, wodę, odbiór ścieków, odpadów i nieczystości ciekłych), odszkodowanie za zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego, odsetki, nieuregulowane koszty dochodzenia roszczeń i egzekucji.

Program przewiduje dwa warianty umorzenia zadłużenia: 75 proc. – w przypadku jednorazowej spłaty pozostałej części zadłużenia (w ciągu 3 m-cy od dnia podpisania porozumienia) i 55 proc. - w przypadku spłaty pozostałej części zadłużenia w ratach (ilość i terminy spłaty rat ustalone zostaną w porozumieniu z dłużnikiem, ostatnia rata płatna nie później niż do 15 grudnia 2017 roku).

Do programu może przystąpić dłużnik, który: na dzień 30 września 2015 roku posiadał zadłużenie powyżej 1 roku za korzystanie z lokalu, złoży wniosek o restrukturyzację zadłużenia do dnia 31 marca 2016 roku, nie dewastował zajmowanego lokalu i nie wykraczał przeciwko porządkowi domowemu,
nie zajął lokalu bez zgody Miasta.

Umorzenie zadłużenia nastąpi na początku 2018 roku (nie później niż do 31 marca 2018 roku), pod warunkiem spełnienia przez dłużnika warunków: spłaty pozostałej części zadłużenia (jednorazowo lub w ratach, w zależności od wybranego przez dłużnika wariantu), dokonywania bieżących płatności za korzystanie z lokali terminowo i w pełnej wysokości, uregulowania zaległości powstałych od 30 września 2015 roku do dnia podpisania porozumienia.


Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych