PARTNER PORTALU

Parametry mieszkania magnesem dla potencjalnych mieszkańców

Dla coraz większej liczby osób cena nie stanowi już podstawowego kryterium decydującego wyborze nieruchomości. Kupujący chcą mieć pewność, że w nowym miejscu będą mogli przez wiele lat mieszkać wygodnie i komfortowo. Znaczenia nabierają więc inne parametry mieszkania i cechy osiedla, na którym zostało zbudowane.

Autor: Housemarket.pl 28 października 2015 10:47

Zakup mieszkania to zazwyczaj inwestycja długoterminowa. Nabywcy mają więc na uwadze szereg czynników związanych z komfortem, estetyką i bezpieczeństwem. Budynek, jego otoczenie i infrastruktura osiedla musi zatem odpowiadać praktycznym, indywidualnym potrzebom potencjalnych mieszkańców.

Rodziny z dziećmi chcą mieć łatwy dostęp do sklepów, przystanków komunikacji miejskiej, placówek oświatowych. Z kolei osoby starsze cenią spokój i ciszę, więc zawracają  uwagę na to, aby mieszkanie nie było zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwych ulic. Dla młodych ludzi, atutem bywa natomiast prestiż, standard, czy estetyka budynku.

– Prowadząc sprzedaż mieszkań, zauważamy, że dla części klientów cena przestaje być decydującym czynnikiem przy wyborze lokalu. Nadal odgrywa istotną rolę, ale coraz więcej osób zwraca w pierwszej kolejności uwagę na to, czy oferta spełnia ich indywidualne wymagania – mówi Paulina Jaszczewska z biura lubelskiego dewelopera Willowa II. – Widzimy to na przykładzie naszego osiedla Leśne Zacisze przy ul. Jantarowej w Lublinie. Klienci, którzy decydują się na zakup mieszkania z tej oferty, podkreślają, że doceniają lokalizację inwestycji i szeroki wybór mieszkań. Podoba im się, że osiedle znajduje się w spokojnej okolicy, ale jednocześnie jest dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta i ma odpowiednią infrastrukturę.

Na tę ostatnią kwestię dużą uwagę zwracają rodziny z dziećmi. Takie osiedla, jak Leśne Zacisze wybierają między innymi z uwagi na bliskość szkół, przedszkoli i sklepów. Doceniają też estetycznie zaprojektowane alejki spacerowe, dużą ilość zieleni i dostęp do placów zabaw. – Należy zauważyć, że wśród nabywców są również młodzi ludzie, którzy nie mają dzieci. Z  myślą o ich potrzebach proponujemy mieszkania o mniejszym metrażu, ale z różnymi rozkładami do wyboru – dodaje Paulina Jaszczewska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych