PARTNER PORTALU

Pekabex dołączy do grona budowlanych spółek giełdowych

Walne spółki Pekabex, która planuje debiut na GPW, zdecydowało o przeznaczeniu 2 mln zł z zysku netto za 2014 r. na dywidendę. Do jej otrzymania będą uprawnieni także posiadacze nowych akcji, oferowanych w ramach oferty publicznej.

wnp.pl

Autor: wnp.pl 16 czerwca 2015 12:13

- Zgodnie z rekomendacją zarządu, wysokość dywidendy ustalono na 2 mln zł (wobec 1,5 mln zł dywidendy za 2013 r.). Skonsolidowany zysk netto Grupy Pekabex za 2014 r. wyniósł blisko 16 mln zł - podała spółka.

- Do otrzymania dywidendy uprawnieni będą również akcjonariusze posiadający nowe akcje, oferowane w ramach trwającej obecnie oferty publicznej. Dzień dywidendy ustalono na 10 sierpnia, a dzień wypłaty dywidendy na 31 sierpnia 2015 r. -dodała.

W prospekcie emisyjnym Pekabex informował, że wypłata dywidendy uzależniona jest od uzyskania zgody od jednego z kredytodawców - DnB Bank.

- Zgodnie z aneksem do umowy kredytowej z DnB Bank, ograniczenia w zakresie wypłaty przez spółkę dywidendy ustanowione umową kredytową przestaną obowiązywać z dniem dopuszczenia akcji Spółki do obrotu na GPW. Tym samym, zgoda DnB Bank na wypłatę dywidendy nie będzie wymagana - poinformował Pekabex.

Zgodnie z przyjętą polityką dywidendy, zarząd Pekabeksu docelowo zamierza rekomendować przeznaczanie na dywidendę co najmniej 50 proc. skonsolidowanego zysku netto, przy czym jednocześnie celem grupy jest utrzymywanie zadłużenia netto w przedziale 1-2 x EBITDA.

- Wysokość dywidendy będzie każdorazowo dostosowywana do bieżących potrzeb oraz planów rozwoju. Jednakże niezależnie od poziomu zadłużenia i planowanych inwestycji zarząd będzie podejmował starania, by wypłacać dywidendę na poziomie co najmniej 15 proc. zysku netto - podał Pekabex.

W ubiegłym tygodniu Pekabex opublikował prospekt emisyjny. Spółka, wyspecjalizowana m.in. w produkcji prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, dzięki debiutowi na GPW chce pozyskać środki na dalszy rozwój w Polsce i na rynkach zagranicznych.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych