PARTNER PORTALU

Pemier Szydło po nawałnicach: przystępujemy do etapu odbudowy budynków

Przystępujemy w tej chwili do tego, aby jak najszybciej były odbudowane budynki, przede wszystkim mieszkalne; zbliża się jesień, potem zima, chcemy aby jak najwięcej rodzin mogło wrócić do swoich domów - powiedziała w piątek w Gdańsku premier Beata Szydło.

Autor: PAP 01 września 2017 12:04

W piątek premier wzięła udział w odprawie w komendzie wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Spotkała się z funkcjonariuszami PSP, strażakami ochotnikami oraz policjantami biorącymi udział w akcjach ratowniczych oraz usuwaniu skutków nawałnic. Wręczyła im wyróżnienia.

"Spotkaliśmy się dzisiaj po to, żeby podsumować ten pierwszy etap, ale też wysłuchać sprawozdań wojewodów, którzy poinformowali nas, jak w tej chwili wygląda sytuacja w województwach, jakie są przed nami największe wyzwania" - mówiła na konferencji prasowej Szydło.

Premier poinformowała, że podane zostały szacunkowe straty w budynkach, "przede wszystkim gospodarczych i mieszkalnych", które zostały poniesione w poszczególnych województwach. "To jest ok 200 mln zł w województwie kujawsko-pomorskim, 27 mln w województwie pomorskim i 38 mln w województwie wielkopolskim" - wymieniła.

Szydło podkreśliła, że "są to już wyszacowane kwoty, które będą wypłacane tym, którzy utracili swój dobytek, utracili mienie, mają uszkodzone budynki".

"Przystępujemy w tej chwili do tego, aby jak najszybciej były odbudowane budynki, przede wszystkim mieszkalne. To jest ten moment, gdy musimy się spieszyć, zbliża się jesień, potem zima, chcemy, aby jak najwięcej rodzin mogło z powrotem wrócić do swoich budynków" - podkreśliła premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych