PARTNER PORTALU

Piekoszów: Powstały mieszkania dla niepełnosprawnych

Dzięki współpracy polsko-szwajcarskiej przy budynku Domu Dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie powstały mieszkania dla niepełnosprawnych. Ich budowa trwała rok.

Autor: HouseMarket.pl 23 grudnia 2015 15:04

W czterokondygnacyjnych budynkach są mieszkania jednoosobowe i dwuosobowe dla 56 osób. W obiekcie mieści się jadalnia, kuchnia i zmywarnia oraz sale to terapii zajęciowych i ćwiczeń ruchowych. Dla osób z problemami dróg oddechowych stworzona została grota solna.

Jak informuje Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie, z usług i mieszkań będą mogły korzystać osoby powyżej 60. roku życia, z orzeczeniem o niepełnosprawności w różnym stopniu oraz osoby bezdomne.

- Mieszkańcy i inne osoby, które znajdą się w tych lokalach będą miały świetne warunki bytowe za przystępną cenę. Obiekt jest wykończony na poziomie wysokiego standardu. W moim odczuciu każda osoba, która znajdzie się w tym miejscu będzie czuła się tu bardzo dobrze – uważa Zbigniew Piątek, wójt gminy Piekoszów.

Są to budynki przeznaczone dla osób nie wymagających stałej, całodobowej opieki. Koszt zakwaterowania dla osoby samodzielnie przygotowującej sobie posiłki wynosi 600 zł miesięcznie. Korzystanie z usług kuchni oznacza dopłatę 900 zł, co daje razem kwotę 1500 zł miesięcznie.

W lokalach będą mogły zamieszkać osoby nie tylko z gminy Piekoszów czy województwa, ale i z różnych regionów Polski, a nawet spoza jej granic. Całkowita kwota wybudowania lokali oraz szkoleń dla pracowników wyniosła 3 420 652,84 zł, z czego wkład własny domu wyniósł 513 097, 93 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych