PARTNER PORTALU

Pieniądze z lokat trafiają na rynek nieruchomości

Coraz więcej kupujących traktuje mieszkania jako inwestycję. Zamiast zaciągać kredyt, płaci pieniędzmi z lokat bankowych i inwestycyjnych.

Autor: Forsal 10 kwietnia 2015 08:07

Marcin Krasoń z firmy Home Broker uważa, że rekomendacja nie ma wielkiego wpływu na rynek dlatego, że bardzo dużo płatności realizuje się gotówką. To z kolei oznacza, że część kupujących traktuje zakup mieszkania jako inwestycję. W wielu przypadkach pieniądze te pochodzą z lokat bankowych i inwestycyjnych. Niskie stopy procentowe spowodowały, że nie opłaca się takich lokat przedłużać. W związku z tym pieniądze trafiają na rynek nieruchomości.

Bartosz Turek z Lion"s Banku zwraca jednak uwagę, że przedsiębiorcy są mniej skłonni do negocjacji cen, a niektóry z nich sprawdzają, w jaki sposób zostanie przyjęta niewielka podwyżka.

Zdaniem ekspertów, na dobrą sytuację rynku nieruchomości wpłynął też program Mieszkanie dla młodych, który przyciąga potencjalnych klientów. Zwracają uwagę, że pierwszy kwartał tego roku był rekordowy pod względem wartości zawartych transakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych