PARTNER PORTALU

Piętro w budynku od dewelopera rządzi się własnymi prawami

W mieszkaniach z wielkiej płyty najtańsze mieszkania mieszczą się na parterze lub na najwyższym piętrze budynku. W nowym budownictwie lokalizacja na ostatnim piętrze jest równoznaczne z najwyższą stawką za mkw.

Autor: Forsal 22 września 2015 12:32

Nie istnieje prosta zależność między piętrem a ceną lokalu mieszkalnego. Wszystko zależy od charakteru budynku, w którym jest on zlokalizowany. Na osiedlach z wielkiej płyty mało popularny, a co za tym idzie relatywnie tani jest parter i ostatnie piętro. Najwięcej trzeba zapłacić za nieruchomości z pięter od pierwszego do trzeciego.

W nowych projektach, zwłaszcza tych o wyższym od przeciętnego standardzie lokale usytuowane na wyższych piętrach często są najdroższe w całym budynku. Na wyższych kondygnacjach deweloperzy zazwyczaj lokują reprezentatywne lokale, które mają być swoistą wizytówką całej inwestycji.

Na niższych piętrach jest taniej. Jednak zasada popularności i wyższej ceny między pierwszym a trzecim piętrem, wydaje się obowiązywać również w nowych budynkach. Poza tym odwrotnie, niż ma to miejsce w wypadku starszego budownictwa lokalizacja mieszkania na parterze nie musi tutaj oznaczać dużo niższej ceny. Firmy deweloperskie najczęściej starają się złagodzić wady takiego lokalu mieszkalnego przez zaoferowanie małego ogródka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych