PARTNER PORTALU

Piotrków Trybunalski sprzedaje działki pod mieszkaniówkę

Kolejny przetarg na sprzedaż działek pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne w ramach programu „Piotrków Trybunalski - tu mieszkam” odbędzie się 15 stycznia.

 

Autor: HouseMarket.pl 11 stycznia 2016 13:03

Mieszkańcy mogą stać się właścicielem działki poprzez nabycie wieczystego użytkowania. Wówczas zapłacą jedynie 25 procent ceny uzyskanej w przetargu. Zgodnie z przyjętymi zasadami nabywca ma obowiązek w ciągu dwóch lat rozpocząć na działce budowę domu, a w ciągu pięciu lat musi ją zakończyć (stan surowy zamknięty).

Jak informuje piotrkowski ratusz, po co najmniej pięciu latach właściciel może wykupić nieruchomość na własność i wówczas otrzyma dodatkowo 50-procentową bonifikatę. Aby z niej skorzystać należy być płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w Piotrkowie Trybunalskim przez okres dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie bonifikaty.

Do styczniowego przetargu wystawione są dwie nieruchomości zlokalizowane na osiedlu Jeziorna, przy ul. Żeglarskiej o powierzchniach 0,1025 ha i 0,1417 ha.

Kolejne przetargi w ramach Programu „Piotrków Trybunalski - tu mieszkam” odbędą się 8 kwietnia 2016 r. Wówczas będzie możliwość nabycia nieruchomości zlokalizowanych przy ulicach: Ceramiczna, Fajansowa, Piaskowa (4 nieruchomości), Kajakowa 20.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych