PARTNER PORTALU

Piotrków Trybunalski sprzedał kolejną działkę

Kolejna działka w programie „Piotrków Trybunalski - tu mieszkam” znalazła swojego nabywcę. Tym razem miasto sprzedało grunt przy ul. Prostej 148.

Autor: HouseMarket.pl 16 grudnia 2015 15:35

Podczas przetargów sprzedano także zabudowaną nieruchomość należącą do Skarbu Państwa znajdującą się przy ul. Górniczej o powierzchni 19 metrów kwadratowych. Jak informuje urząd miasta, kolejne działki, które można nabyć już za ćwierć ceny osiągniętej w przetargu odbędą się w przyszłym roku.

Program „Piotrków Trybunalski - tu mieszkam” ma związek z tzw. użytkowaniem wieczystym. Można stać się właścicielem działki poprzez nabycie wieczystego użytkowania. Wówczas płaci się jedynie 25 procent ceny uzyskanej w przetargu.

Zgodnie z ustalonymi zasadami nabywca ma obowiązek w ciągu dwóch lat rozpocząć na działce budowę domu, a w ciągu pięciu lat musi ją zakończyć.

Po co najmniej pięciu latach właściciel może wykupić wieczyste użytkowanie. Wówczas otrzyma dodatkowo 50 procentową bonifikatę. Aby z niej skorzystać należy być płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w Piotrkowie Trybunalskim przez okres dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie bonifikaty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych