PARTNER PORTALU

PKP planuje 16 projektów wartych łącznie nawet 18 mld zł

Biurowce, mieszkania, centra handlowe oraz hotel mają powstać na 120 hektarach gruntów - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Autor: DGP 02 kwietnia 2015 07:43

Polskie Koleje Państwowe SA są właścicielem największej bazy nieruchomości w Polsce. Spółka zarządza między innymi dworcami i atrakcyjnymi terenami w centrach miast. Od 2,5 roku realizuje program poprawy zarządzania nieruchomościami. W jego wyniku zwiększa się liczba modernizowanych dworców i projektów inwestycyjnych realizowanych wspólnie z deweloperami.

Wśród planów, jak dowiedziała się "DGP", jest wniesienie do spółek z deweloperami 120 ha, często w centrach miast, na których mają wkrótce powstać biurowce, mieszkania, centra handlowe oraz hotel.

Według informacji dziennika, do 2018 r., w ramach negocjowanych projektów, do powołanej przez PKP spółce deweloperskiej Xcity Investment, która dysponuje projektami deweloperskimi trafią grunty o wartości blisko 1 mld zł. Na nich prywatny inwestor ma odtworzyć zaniedbaną infrastrukturę kolejową oraz wybudować nieruchomości komercyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych