PARTNER PORTALU

PKP wyznaczyło wstępnie 177 nieruchomości dla programu Mieszkanie Plus

Na potrzeby Mieszkania Plus wytypowaliśmy wstępnie 177 nieruchomości w miastach do 20 tys. mieszkańców - powiedział Tomasz Leś z biura prasowego PKP. Służby kolejowe przeanalizowały grunty w 625 miastach.

Autor: PAP 16 maja 2018 09:11

- Aktualnie trwa analiza nieruchomości PKP, zlokalizowanych w miastach, które mogą być wykorzystane pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. Do 11 maja z puli 711 miast liczących poniżej 20 tys. mieszkańców, przeanalizowano grunty w 625 miastach i wstępnie wytypowano 177 nieruchomości - podał Tomasz Leś

Dodał, że do 30 czerwca analiza zostanie zakończona i powstanie wykaz nieruchomości, który zostanie przekazany do KZN.

Na podstawie ustawy o KZN powstał tzw. bank ziemi, który odpowiada za zagospodarowanie nieruchomości Skarbu Państwa. Grunty, które wchodzą do KZN, mogą zostać przeznaczone pod budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus.

PKP już przekazało do KZN dwa wykazy nieruchomości, obejmujące łącznie 238 nieruchomości o powierzchni blisko 600 ha i szacunkowej wartości ok. 1,3 mld zł.

PKP wskazała KZN m.in. nieruchomości w Sopocie, przy ul. Towarowej, w Skarżysku-Kamiennej (ul. Paryska), w Białymstoku przy ul. Traugutta oraz w Dąbrowie Górniczej (ul. Dworcowa).

Ustawa o KZN weszła w życie 11 września ub. roku. Zgodnie z nią gromadzone są dane na temat gruntów Skarbu Państwa, które mogą zostać wykorzystane pod budownictwo mieszkaniowe. Przekazanie danych nie oznacza automatycznego przejęcia nieruchomości. Urzędnicy KZN po zebraniu danych będą wybierali grunty, nadające się do wykorzystania na potrzeby programu Mieszkanie plus.

Dane o nieruchomościach do KZN przekazały, obok PKP SA, także m.in. Lasy Państwowe, Agencja Mienia Wojskowego czy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Do Krajowego Zasobu Nieruchomości trafiły także wykazy z gmin.(PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych