PARTNER PORTALU

Płock: w bloku znaleziono materiały wybuchowe

W piwnicy bloku mieszkalnego w Płocku znaleziono w poniedziałek 200 gram trotylu, amunicję oraz dwa korpusy granatów i osobno dwa zapalniki. Akcja ich zabezpieczenia i wywiezienia już się zakończyła. Do bloku powracają ewakuowani wcześniej mieszkańcy.

Autor: housemarket.pl 19 września 2017 09:40

"Akcja zabezpieczenia i wywiezienia znalezionych materiałów, którą prowadzili policyjni pirotechnicy, została już zakończona. Mieszkańcy bloku powracają do swych mieszkań. W okolicy wznowiono ruch samochodowy, w tym autobusów miejskich" - powiedział PAP w poniedziałek wieczorem Konrad Kozłowski z płockiego Urzędu Miasta.

Według rzecznika płockiej policji Krzysztofa Piaska, 200 g trotylu, amunicję do kałasznikowa, dwa korpusy granatów oraz dwa zapalniki odkryła kobieta porządkująca piwnicę. Materiały zabezpieczyli i zabrali policyjni specjaliści od pirotechniki z Warszawy.

"Blok został już udostępniony mieszkańcom poza piwnicą, gdzie trwają jeszcze czynności policyjne. Ustalamy, do kogo należały znalezione materiały i w jaki sposób osoba ta weszła w ich posiadanie" - powiedział PAP Piasek.

Według Urzędu Miasta Płocka na czas zabezpieczenia i wywiezienia przez policyjnych specjalistów odkrytych materiałów wybuchowych na kilka godzin konieczna była ewakuacja 47 osób mieszkających w bloku. Ewakuowano też 90 dzieci oraz personel znajdującego się w pobliżu przedszkola, a także 49 osób z pobliskich pawilonów handlowo-usługowych.

Blok, w którym dokonano odkrycia, to wieżowiec położony w pobliżu płockiego dworca PKS i PKP. Tam właśnie zorganizowano czasowe miejsce pobytu dla ewakuowanych mieszkańców bloku. W związku ze znaleziskiem na kilka godzin wyłączono z ruchu samochodowego i pieszego część ulic w pobliżu wieżowca. Obecnie ruch został wznowiony. Przywracana jest dostawa gazu do bloku, którą wstrzymano na czas akcji zabezpieczenia i usunięcia niewybuchów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych