PARTNER PORTALU

PM Pilarski Miśkiewicz inwestuje w prywatny dom seniora

Nowy, prywatny dom seniora  powstaje w miejscowości Zieleń pod Uniejowem. Inwestorem i wykonawcą obiektu jest firma PM Pilarski Miśkiewicz.

Autor: RynekSeniora.pl 08 czerwca 2015 15:52

- Przewidujemy, że na początku działalności w domu seniora będzie mogło zamieszkać około 60 osób - mówi dr Anna Staszewska, sekretarz organizacyjny konkursu.  -  Mamy nadzieję, że z czasem rozszerzymy naszą działalność, by pensjonariusze mogli korzystać z dodatkowych usług rekreacyjno-rehabilitacyjnych.

Zgodnie z zamiarem inwestora dom seniora ma być budynkiem nie tylko dostosowanym do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Powinien być również innowacyjny i proekologiczny. 

- Prace budowlane chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku, licząc że uda się je zakończyć pod koniec 2017 r. - mówi Anna Staszewska.

Firma będzie starała się  o dofinansowanie z funduszy unijnych (oraz innych źródeł) na innowacyjne, proekologiczne rozwiązania w zakresie infrastruktury, jak również na organizowanie czasu i terapię zajęciową dla seniorów oraz na  walkę z dyskryminacją, wykluczeniem tej grupy społecznej.

Inwestor ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej i funkcjonalno-przestrzennej placówki, wraz z zagospodarowaniem terenu oraz obiektami towarzyszącymi.  Adresowany jest do architektów, biur i zespołów architektonicznych, a także studentów architektury.

Prace można zgłaszać do 15 czerwca br. Nagroda za zajęcia pierwszego miejsca to 3 tys. zł, drugiego – 2 tys. zł. Organizatorzy przewidują możliwość zaproszenia laureata konkursu do dalszej współpracy.

Celem konkursu jest zaprezentowanie formy i funkcji dla budynku lub zespołu budynków użytkowo- mieszkalnych pod kątem przyszłych mieszkańców oraz zatrudnionego personelu (brak barier architektonicznych, właściwa liczba i rozkład pomieszczeń. Ponadto organizatorzy konkursu liczą na propozycje ciekawych rozwiązań zagospodarowania terenu, dzięki którym pensjonariusze będą mogli aktywnie spędzać czas.

Firma PM Pilarski Miśkiewicz  funkcjonuje od stycznia 2008 r. Posiada doświadczenie zarówno w zakresie budownictwa, jak również nadzorów inwestycyjnych, przy realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych w całej Polsce, w branżach: konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjno-sanitarnej,  instalacyjno-elektrycznej, instalacyjno-teletechnicznej, drogowej, jak również w zakresie dróg żelaznych.  

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych