PARTNER PORTALU

Po upadłości Twój Nowy Dom Development, klienci doczekali się kluczy do mieszkań

Klienci Twój Nowy Dom Development, po kilku latach od ogłoszenia upadłości dewelopera, w końcu uzyskają prawo własności mieszkań. W ostatnich dniach doszło bowiem do wykonania przez syndyka układu zawartego w postępowaniu upadłościowym tegoż dewelopera.

Autor: HouseMarket.pl 01 września 2017 10:22

Taki sposób zaspokojenia ich roszczeń przewidywał układ, zawarty na mocy przepisów o tzw. upadłości deweloperskiej. Zatwierdzenie i wykonanie układu wymagało jednak umiejętnej interpretacji niejasnego prawa. Stosowane bowiem w sprawie regulacje dotyczące upadłości deweloperskiej nie zapewniały odpowiedniego poziomu ochrony prawnej nabywcom lokali.

Przypomnijmy, że upadłość deweloperska w pierwotnym kształcie, wprowadzonym ustawą deweloperską (rok 2012), budziła liczne wątpliwości praktyczne, a przez to rzadko kończyła się sukcesem. Przepisy nie dawały jasnej odpowiedzi na pytania dotyczące chociażby trybu sądowej kontroli uchwały zgromadzenia nabywców czy kwestii podstaw prawnych wpisania prawa własności lokali w księgach wieczystych.

Dla prawidłowego przebiegu postępowania kluczowe było więc opracowanie zgodnej z prawem i możliwej do wykonania (a więc elastycznej) uchwały zgromadzenia nabywców oraz skonstruowanie optymalnej wersji propozycji układowych.

Kancelaria Zimmerman i Wspólnicy doradzała klientom w toku postępowania upadłościowego oraz reprezentowała ich interesy przed sędzią-komisarzem i syndykiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych