PARTNER PORTALU

Podlaskie. Po burzach bez prądu 4 tys. odbiorców

Jeszcze ponad 4 tys. odbiorców w województwie podlaskim nie ma prądu, wskutek awarii związanych z burzami w regionie - poinformowali energetycy. Meteorolodzy zapowiadają kolejne opady w regionie w nocy z czwartku na piątek.

Autor: PAP 10 sierpnia 2017 15:49

Najbardziej intensywny deszcz, połączony lokalnie z gradem i silnym wiatrem, padał przed południem. Wówczas, wskutek awarii energetycznych, bez prądu było ponad 20 tys. odbiorców.

Po południu sytuacja poprawiła się, przestało padać i wiać. "Tendencja jest spadkowa i obecnie na prąd czeka ponad 4 tys. gospodarstw" - powiedziała PAP Urszula Kosicka z PGE Dystrybucja w Białymstoku.

Wyłączenia dotyczą głównie powiatów: sokólskiego, białostockiego, bielskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Główną przyczyną uszkodzeń - jak informowali już wcześniej energetycy - były połamane słupy energetyczne oraz drzewa powalone na linie energetyczne.

Energetycy pracują w terenie. Kosicka powiedziała, że większość awarii powinna być usunięta do późnych godzin wieczornych w czwartek, ale - jak dodała - do części odbiorców prąd może wrócić dopiero w piątek.

Od godz. 9. w czwartek straż pożarna odnotowała 85 zdarzeń związanych z burzami; nikt nie ucierpiał. Strażacy pomagali m.in. zabezpieczać siedem budynków, gdzie uszkodzone zostały dachy. Większość zdarzeń, to usuwanie z dróg połamanych drzew.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku, które zwróciło się rano do wszystkich właściwych jednostek o podjęcie stosownych działań, by zminimalizować skutki zapowiadanych burz, po ich przejściu nie odnotowało żadnych zgłoszeń dotyczących strat w mieście.

Synoptycy prognozują, że kolejny intensywne opady deszczu, lokalnie z gradem i wiatrem o sile do 80 km/h, mogą wystąpić w regionie w nocy z czwartku na piątek oraz w piątek rano. (PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych