PARTNER PORTALU

Polacy coraz lepiej projektują wnętrza

Polacy radzą sobie coraz lepiej z projektowaniem wnętrz. Kiedyś trudno było o designerskie meble czy efektowne dodatki, więc trudno też było urządzić mieszkanie na dobrym poziomie estetycznym. Teraz jest inaczej.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: Publikator - dobrzemieszkaj.pl 13 lutego 2017 12:44

- Co najważniejsze, umiemy za nieduże pieniądze urządzić bardzo fajne wnętrza i dbamy o miejsce, w którym mieszkamy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz – mówi architekt urbanista Natalia Nguyen, która już w czwartek będzie gościem 4 Design Days.

Jak urządzone jest twoje mieszkanie?

Moje mieszkanie urządzone jest eklektycznie. Kolorem bazowym jest biały, ale cała
reszta jest kolorowa. Kolekcjonuję różne przedmioty z całego świata, które kupuję podczas podróży. Zbieram na przykład szkło kolorowe. Mam mnóstwo dodatków, poduszek. Poza tym w domu maluję obrazy, więc jest naprawdę dużo kolorów.

Mieszkanie służy mi jednocześnie jako pracownia – mam ze 200 puszek farb i gdy ogarnie mnie wena twórcza, to wyjmuję płótno i maluję. To jest  także sposób, w jaki spędzam czas z moją córką – często malujemy razem. Inspiruje nas moda, podróże, zapachy, a przede wszystkim kolory. Moim ulubionym kolorem jest zielony; zieleni wokół mnie musi być bardzo dużo, dlatego w mieszkaniu mam też palmiarnię z mnóstwem roślin. 

Jedną z twoich pasji jest projektowanie biżuterii. Od jak dawna się tym zajmujesz?

Projektowaniem biżuterii zajmuję się już od 15 lat. Zaczęłam podczas studiów w Stanach, gdzie panuje moda na hand craft i wszystko, co wykonane ręcznie jest bardzo doceniane. Któregoś dnia kupiłam sobie piękne kolczyki i wpadłam ma pomysł, żeby zrobić takie samodzielnie. Pojechałam
na targ kamieni i wprost zakochałam się w nich.

Kupiłam tyle, że zrobiłam chyba ze sto par! Nie wiedziałam co z nimi zrobić, więc zaczęłam obdarowywać znajomych, ale nadal miałam dużo, więc postanowiłam sprzedać je w galerii i tak to się zaczęło. Potem w Polsce to kontynuowałam i projektowaniem biżuterii zajmuję się do dziś. Moją sygnaturą są kamienie naturalne, surowe, ręcznie polerowane. Jest to biżuteria delikatna, która pasuje dla każdego.

Ktoś kiedyś określił ją mianem eteryczna i myślę, że to określenie pasuje najbardziej. Lekka, delikatna, drobna, ale wykonana z pięknych kamieni, takich jak rubiny, szmaragdy, szafiry, które mają cudowne kolory, i które uwielbiam łączyć ze sobą.

Jesteś artystką, obdarzoną niezwykle cenną umiejętnością – swoje pasje potrafisz z powodzeniem przekuć w biznes? Jaka jest twoja recepta na sukces?

Tak, to jest bardzo cenna umiejętność. To jest chyba cecha Wietnamczyków, bo my Wietnamczycy zawsze myślimy o biznesie: jak zrobić, żeby zarobić. Ale to przecież nie dotyczy tylko Wietnamczyków, bo jeżeli naszą pasję realizujemy i jesteśmy szczęśliwi, to też zaczniemy zarabiać pieniądze. Dlatego gdy rozmawiam z wieloma kobietami, które mają jakąś pasję i dopiero zaczynają, to zawsze je zachęcam do tego, żeby te pasje realizować, bo potem także przyjdzie sukces w biznesie. Ja mam to w genach, bo podobnie jak mój tata mam wiele pomysłów, które staram się realizować.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych