PARTNER PORTALU

Polacy nie lubią wynajmować, wolą kupować. Czy trend się odwróci?

To, że Polacy wolą mieszkania na własność jest od lat faktem - ponad 80 proc. mieszkań to własność prywatna, a jedynie 5 proc. wynajmuje. Statystyki mogą się jednak zmienić dzięki wejściu programu Mieszkanie Plus - informuje newseria.pl.

Autor: newseria.pl 15 listopada 2017 10:19

Do tej pory znaczna część osób kupujących własne mieszkania i zaciągająca długoterminowe kredyty korzystała z zamykanego właśnie programu Mieszkanie dla Młodych. Mieszkanie Plus ma wspierać nie zakup, a wynajem mieszkań.

Dlaczego wolimy kupować? Przyczyną mogą być ceny czynszów oraz powszechne przekonanie, że lepiej płacić na własne mieszkanie, niż komuś obcemu. Dodatkowo zaciągnięcie kredytu i posiadanie własnego lokalu to wyraz życiowej dojrzałości i stabilności.

Mieszkanie Plus ma oferować tańszy wynajem, co, zdaniem ekspertów wpłynie na cały rynek. Czynsze będą obniżane. Już niebawem nie będzie możliwości skorzystania z bardzo popularnego Mieszkania dla Młodych - środki na dopłaty rozchodziły się w ciągu kilku godzin. To z kolei miało wpływ na ekspansję rynku deweloperów.

Wynajem jest zdecydowanie popularniejszy na zachodzie Europy, w Niemczech czy Szwajcarii mieszkania na rynkowych zasadach wynajmuje ponad 40 proc. obywateli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych