PARTNER PORTALU

Polaków stać na coraz większy luksus

Przez wiele lat rynek nieruchomości premium w Polsce rozwijał się bardzo powoli. W ostatnich latach sytuacja jednak uległa zmianie. Z roku na rok tempo sprzedaży takich lokali wzrasta i wszystko wskazuje na to, że będzie rosło nadal. Więcej o aktualnej sytuacji na rynku opowiada Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

Autor: housemarket.pl 21 grudnia 2017 09:01

To był bardzo dobry rok na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce, szczególnie tych luksusowych. I nie jest to jedynie nasze odczucie, ale taki obraz rynku pokazują również ostatnie badania firmy doradczej Reas. Wynika z nich, że w trzech pierwszych kwartałach 2017 roku sprzedanych zostało więcej apartamentów i apartamentów luksusowych niż w całym 2016 roku.

Ciekawostką jest również to, że w pięciu badanych przez Reas miastach - w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu - wartość sprzedaży w segmencie apartamentów wyniosła (w trzech kwartałach 2017 roku) 222 mln zł.

Ci, którzy byli gotowi nabyć luksusowe mieszkanie w Warszawie, musieli zapłacić za nie, średnio, 31 tys. zł za mkw. Nas najbardziej cieszy fakt, że co trzeci apartament został kupiony w Złotej 44. To bardzo dobra rekomendacja. Złota 44 jest liderem sprzedaży w segmencie apartamentów już drugi rok z rzędu.

Do grona mieszkańców wieży Libeskinda w mijającym roku dołączył Robert Lewandowski, który w listopadzie odebrał klucze do swojego apartamentu, doceniając jakość Złotej 44. Niedawno wprowadziła się też do nas słynna rezydentka Joanna Krupa. 

Złota 44 działa jak magnes na ludzi sukcesu. Tylko u nas w cenie mieszkania dostają 25-metrowy basen, salę kinową z symulatorem do gry w golfa, strefę SPA i 400-metrowy taras z jacuzzi. Oferujemy im też usługi concierge na najwyższym poziomie. To wszystko zachęca do zamieszkania w Złotej 44.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych