PARTNER PORTALU

Polnord idzie jak burza. Będą kolejne mieszkania

W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku Polnord sprzedała 1034 mieszkania - o 10 lokali więcej niż w całym 2016 roku. W III kwartale br. spółka zakontraktowała 383 lokale, ustanawiając tym samym nowy rekord sprzedaży w swojej 40-letniej historii.

Autor: housemarket.pl 04 października 2017 11:20

Poprzedni rekord został ustanowiony w I kw. br. i wynosił 335 mieszkań. Tym samym sprzedaż ważona udziałami Polnord była wyższa w stosunku do III kwartału ubiegłego roku o ponad 60 %. W wyniku finansowym za III kwartał zostanie rozpoznanych 201 mieszkań przekazanych nabywcom w formie aktów notarialnych (dane ważone udziałem Polnord).

Osiągnięty po trzech kwartałach br. wynik 1 034 sprzedanych lokali netto oznacza wzrost o ponad 30% w stosunku do pierwszych dziewięciu miesięcy roku ubiegłego, w których spółka zawarła umowy sprzedaży 782 lokali. Na osiągnięte wyniki największy wpływ miała sprzedaż na rynkach warszawskim i trójmiejskim, które są strategiczne dla Spółki.

– Zgodnie z przyjętą strategią na lata 2016-2019 intensyfikujemy działania w zakresie maksymalizacji zabudowy banku ziemi, uruchamiając dużą liczbę nowych inwestycji, co w przyszłości przełoży się na zwiększenie oferty mieszkań. Już w tym roku planujemy wprowadzić do sprzedaży ok 1 450 lokali. Konsekwentnie realizujemy obrane cele strategiczne, ukierunkowane na zaspokojenie bieżących potrzeb rynkowych. Dążymy do zapewnienia pełnej satysfakcji naszych klientów, akcjonariuszy i kontrahentów  – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord. 

W III kwartale 2017 r. spółki w 100 % zależne od Polnord wprowadziły do sprzedaży 391 mieszkań. Na liczbę tę złożyło się: 230 mieszkań, które powstaną w ramach II etapu inwestycji Studio Morena oraz 161 lokali II etapu osiedla Fotoplastykon. Obie inwestycje powstają w Gdańsku.

Spółka dysponuje największym bankiem ziemi wśród firm deweloperskich w Polsce, ale nie rezygnuje z poszukiwania atrakcyjnych działek, zlokalizowanych na dynamicznie rozwijających się rynkach. W III kw. Spółka Fadesa Polnord Polska, w której Polnord ma 49 % udziałów zawarła umowę przedwstępną zakupu działki we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, gdzie powstanie osiedle złożone ze 144 mieszkań o łącznej pow. 8 200 mkw. Jednocześnie na początku lipca br. uprawomocniła się umowa o nabyciu przez Polnord działki o powierzchni 40,6 mkw., położonej tuż przy plaży w gdańskiej dzielnicy Stogi. Spółka zamierza zbudować na tym terenie 276 apartamentów wakacyjnych.

Na 2017 rok Polnord zaplanował w sumie uruchomienie 11 inwestycji, głównie na strategicznych dla firmy rynkach warszawskim i trójmiejskim, ale także w Olsztynie, Wrocławiu oraz Łodzi. W sumie Spółka planuje wprowadzić do sprzedaży w 2017 roku ok. 1 450 mieszkań, a sprzedaż zaplanowano na poziomie 1250, co przy osiągniętym wyniku po III kwartałach wydaje się być realnym założeniem.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych