PARTNER PORTALU

Połowa "wuzetek" nie jest realizowana w praktyce

Przeszło połowa wydawanych warunków zabudowy nie jest realizowana w praktyce.  Właściciele działek ubiegają się o nie tylko po to, by podnieść wartość gruntu i na tym zarobić - podaje Rzeczpospolita.

Autor: Rzeczpospolita 30 września 2015 08:45

– Przeszło połowa wydanych dziś warunków zabudowy nigdy nie jest zrealizowana w praktyce – twierdził Paweł Orłowski, wiceminister infrastruktury i rozwoju podczas konferencji pt. „Odpowiedzialność władzy publicznej a prowadzenie polityki przestrzennej". – Właściciele działek ubiegają się o nie tylko po to, by podnieść wartość nieruchomości w celach czysto spekulacyjnych. Następnie, gdy gminy uchwalają miejscowy plan, występują o odszkodowanie, ponieważ ich zdaniem nie mogą ze swojej własności korzystać w dotychczasowy sposób – tłumaczy wiceminister.

Problem ma rozwiązać projekt tzw. małej nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zgodnie z nim np. warunki zabudowy będą ważne jedynie dwa lata. Projekt trafił już do Sejmu, ale w tej kadencji nie ma już szans na jego uchwalenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych