PARTNER PORTALU

Polskie firmy będą budować mieszkania w Szwecji

Resort budownictwa przygotowuje projekt pilotażowy, realizowany na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego przez polskie podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie budownictwa.

Autor: HouseMarket.pl 05 maja 2017 16:44

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Innowacyjności Królestwa Szwecji oraz Szwedzkim Stowarzyszeniem Publicznych Przedsiębiorstw Budownictwa Mieszkaniowego przygotowują polsko – szwedzki projekt pilotażowy kompleksowej realizacji inwestycji mieszkaniowej w Szwecji przez polskie firmy w roli generalnego wykonawcy.

W ciągu najbliższych tygodni powołany zostanie zespół, którego zadaniem będzie przygotowanie projektu pilotażowego realizowanego na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego przez polskie podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie budownictwa. Projekt ma za zadanie wsparcie polskich przedsiębiorstw na szwedzkim rynku budowlanym i umożliwienie tym podmiotom realizacji kompleksowych inwestycji budowlanych w roli głównego wykonawcy.

Zadaniem wybranego przedsiębiorstwa lub konsorcjum będzie przeprowadzenie inwestycji budowlanej w Göteborgu.

Dzięki temu reprezentanci polskiego środowiska budowlanego zyskają niezbędne doświadczenie, które będzie mogło zostać wykorzystane przy kolejnych przetargach organizowanych przez publiczne (samorządowe) przedsiębiorstwa budownictwa mieszkaniowego w Szwecji.

Głównymi partnerami projektu będą Ministerstwo Przedsiębiorczości i Innowacyjności Królestwa Szwecji, przy wsparciu SABO oraz Framtiden uznawany za największy w Szwecji podmiot dostarczający mieszkania do publicznego zasobu mieszkań na wynajem. W skład zespołu mają wchodzić przede wszystkim przedstawiciele ogólnopolskich i regionalnych stowarzyszeń lub organizacji zrzeszających przedsiębiorstwa budowlane, w tym tych, które specjalizują się w eksporcie towarów i usług lub chcą promować świadczenie swoich usług na rynkach zagranicznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych