PARTNER PORTALU

Poszkodowani przez banki. Będzie manifestacja

Manifestacja osób poszkodowanych przez banki rozpocznie się 16 kwietnia na stołecznym placu Powstańców Warszawy o godz. 13.

Autor: HouseMarket.pl 13 kwietnia 2016 09:57

W ostatnich latach rządzący i instytucje państwowe, w tym: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Narodowy Bank Polski, a szczególnie Komisja Nadzoru Finansowego nie wywiązywały się ze swoich zadań.

– W naszym przekonaniu wiele ich decyzji miało wręcz na celu ochronę interesów banków, łamiących przepisy prawa przez stosowanie w umowach zapisów niezgodnych z prawem czy przez dowolną interpretację tych zapisów – twierdzi Mariusz Zając, sekretarz Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.

Działacze organizacji domagają się:

- likwidacji i wstrzymania procedur wszczętych na podstawie niekonstytucyjnego przepisu o bankowym tytule egzekucyjnym, który jest nadal stosowany, mimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego wydanego w kwietniu 2015 r.

- zwrotu 100 proc. wkładu finansowego klientom posiadającym polisolokaty

- odwalutowania kredytów pseudowalutowych po kursie z dnia jego wypłaty i wykonywania umowy tak, jakby był on od początku kredytem złotówkowym

- skutecznego, administracyjnego usunięcia wszystkich klauzul niedozwolonych ze wszystkich umów i zwrot kwot pobranych w oparciu o stosowanie tych klauzul

- ograniczenia zabezpieczeń kredytu do wartości kredytowanej zakupem nieruchomości

- zatrzymania omijania prawa i praktyk lichwiarskich przez firmy finansowe, w tym banki

- reformy organów administracji państwowej (KNF, UOKiK), zapewniającą ich skuteczne działanie dające klientom ochronę przed nieuczciwymi praktykami firm finansowych

Manifestacja przejdzie obok Ministerstwa Finansów, Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki. Uczestnicy będą domagać się od prezydenta Andrzeja Dudy przekazania do Sejmu ustawy likwidującej bezprawie banków w zakresie kredytów pseudowalutowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych