PARTNER PORTALU

Powstał nowy zespół od ustawy frankowej

Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska powołała zespół do opracowania nowej wersji projektu ustawy, dotyczącej posiadaczy kredytów frankowych.

Autor: PAP 13 kwietnia 2016 16:49

Poprawiony projekt ma być gotowy na przełomie maja i czerwca. Decyzja o powołaniu zespołu zapadła 8 kwietnia. Do udziału w jego pracach, jak informuje kancelaria, zaproszeni zostali specjaliści z dziedziny prawa i ekonomii w zakresie finansów i bankowości.

- Przewiduje się, że prace zespołu zakończą się na przełomie maja i czerwca br. przedstawieniem propozycji uzupełnień do projektu – dodaje w komunikacie kancelaria. Ostateczną decyzję ma podjąć prezydent.

Komunikat zapewnia zarazem, że podstawowym celem projektu pozostaje złagodzenie negatywnych i niemożliwych do przewidzenia – w momencie zaciągania kredytu – skutków, jakie zostały wywołane dużym wzrostem kursów walut; przy zachowaniu jednak bezpieczeństwa finansowego Polski.

- Jednocześnie są kontynuowane konsultacje z przedstawicielami firm zajmujących się audytem finansowym, w szczególności w sektorze bankowym, które mają na celu wypracowanie mechanizmów rozłożenia skutków finansowych projektowanej regulacji na lata – głosi komunikat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych