PARTNER PORTALU

Poznań: Porady dla lokatorów

Jak zareagować na nieuzasadnione podwyżki czynszu? W jaki sposób wypowiedzieć umowę najmu? Z takimi m.in. pytaniami zgłaszają się mieszkańcy podczas bezpłatnych konsultacji prawnych w zakresie spraw lokatorskich, które udzielane są w Urzędzie Miasta Poznania.

Autor: HouseMarket.pl 24 listopada 2015 16:11

Na podstawie porozumienia z 11 marca 2015 roku zawartego pomiędzy UMP a Okręgową Izbą Radców Prawnych, mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogą liczyć na bezpłatne konsultacje prawne w zakresie spraw lokatorskich. Pierwszy taki dyżur odbył się 10 kwietnia. Od tamtej chwili z porad lokatorskich skorzystało 95 osób. Następny termin spotkania wyznaczono na 27 listopada.

Konsultacje prawne cieszą się sporym zainteresowaniem poznaniaków. Fachowych porad udzielają radcy prawni i aplikanci reprezentujący Okręgową Izbę Radców Prawnych. Z ankiet satysfakcji klienta, przeprowadzonych telefonicznie wśród osób, które skorzystały już z konsultacji wynika, że ponad 90 proc. uczestników akcji jest zadowolonych z jakości obsługi i sprawności organizacji.

Z konsultacji skorzystać mogą lokatorzy budynków prywatnych i komunalnych. Obowiązuje limit miejsc, dlatego każdy kto chciałby skorzystać z porady musi umówić się telefonicznie za pośrednictwem Miejskiego Call Center Poznań Kontakt pod numerem 61-646-33-44.

Zazwyczaj konsultacja trwa około 20 minut. Wyznaczony czas jest jednak orientacyjny, gdyż specjaliści od prawa lokatorskiego i budowlanego dostosowują swoją usługę do potrzeb mieszkańców. Do końca 2015 roku odbędą się dwa tego rodzaju spotkania. Przewidziane są one na 27 listopada i 11 grudnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych