PARTNER PORTALU

Poznańskie rodziny preferują przedmieścia

Zakup mieszkania lub domu na przedmieściach generuje mniejsze koszty niż kupno nieruchomości o takim samym standardzie w mieście. Ceny lokali położonych tuż pod Poznaniem kształtują się w granicach 4-4,5 tys. zł/mkw.

Autor: Housemarket.pl 19 maja 2015 11:17

Młode rodziny z dziećmi coraz częściej decydują się na zakup własnej nieruchomości. Dla tej grupy klientów kluczową kwestią podczas poszukiwania mieszkania jest lokalizacja. Zwracają uwagę nie tylko na bliskość komunikacji, ale także na sąsiedztwo terenów zielonych. Mieszkanie lub dom położone poza miastem, lecz z dogodnym do niego dojazdem, to często idealne rozwiązanie. Dla rodzin z małymi dziećmi mieszkanie w mieście może okazać się męczące. Możliwość wyjścia na dłuższy spacer i kontakt z przyrodą bez konieczności oddalania się od domu to często jeden z ich priorytetów.

Lokalna infrastruktura to kolejny istotny element otoczenia. Rodziny z dziećmi największą wagę przywiązują do obecności publicznych przedszkoli i szkół. Do innych preferowanych w sąsiedztwie obiektów należą ośrodki handlowe oraz bezpieczne place zabaw.

- Nasi klienci to przede wszystkim rodziny z dziećmi, dlatego wciąż inwestujemy w infrastrukturę otaczającą nasze osiedla, by mieszkańcom „Leśnej Polany” i „Osady Leśnej” żyło się jak najlepiej. Wsparliśmy powstanie szkoły podstawowej w Dąbrówce, oraz dwóch przedszkoli i gimnazjum w innych miejscowościach gminy Dopiewo. Sami zbudowaliśmy centrum handlowe „Aurora”, gdzie oprócz zrobienia zakupów, można skorzystać z rozmaitych „drobnych” usług. – mówi Bogusława Bryl, członek zarządu Linea.

Zakup mieszkania czy domu na przedmieściach, to także znacznie mniejsze koszty niż w przypadku nabycia nieruchomości o takim samym standardzie znajdującej się mieście. Ceny lokali położonych tuż pod Poznaniem są dużo korzystniejsze i kształtują się w granicach 4-4,5 tys. zł/mkw. Za metr mieszkania znajdującego się w Poznaniu zapłacimy około 5,9 tys. zł, co w przypadku nieruchomości o wielkości 65 metrów generuje różnicę w kosztach wynoszącą nawet ponad 100 tys. zł. Przeprowadzka na przedmieście może okazać się zatem dobrym rozwiązaniem w przypadku ograniczonego budżetu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych