PARTNER PORTALU

Prezes PB Start: rodziny ważną grupą docelową

Możliwości finansowania zakupu nieruchomości przekładają się na kształtowanie się preferencji klientów. O tym, jakie mieszkania cieszą się największą popularnością mówi Marek Szmolke, prezes PB Start.

Autor: HouseMarket.pl 13 października 2015 09:16

Wśród kupujących mieszkania przeważającą grupą są młode osoby, które nie mają dużych potrzeb, ale chcą mieć już własne „M”. Druga grupa to „inwestorzy”. - Efektem jest niemalejąca popularność lokali 2-pokojowych. W I połowie 2015 r. stanowiły ponad 40 proc. rynku - mówi Marek Szmolke.

Coraz  większym zainteresowaniem  cieszą się także lokale 3-pokojowe, których pojawia się coraz więcej (obecnie jest ich ok. 36 proc.). - Poza tym, trzeba obserwować  zmiany demograficzne. Według GUS, do 2035 r. będzie aż 26,7 proc. osób w wieku emerytalnym. Dlatego w naszej ofercie znajduje się także kawalerek, idealnych dla seniorów. Takie osoby z pewnością skuszą się na 26-metrowe lokale, które są dostępne w jednej z naszych inwestycji Start City w Nowym Bieżanowie – mówi prezes PB Start. - W Start City mamy także wiele większe, bardziej komfortowe apartamenty, a dodatkowo rozszerzyliśmy także ofertę w programie MdM. Są to mieszkania 53-metrowe, ponieważ  to najczęściej wybierany metraż przez młode rodziny.  

Marek Szmolke nie ukrywa, że rodziny są ważną grupą docelową. - Między innymi z myślą o nich przygotowaliśmy jesienną promocję w innej inwestycji – Twoje M przy ul.  Malwowej. Rodziny znajdą także ciekawe oferty na osiedlu Pod Kasztanami. Jednak mamy także propozycje dla  przedsiębiorców, którzy mogą kupić lub wynająć u nas lokale użytkowe. W najbliższych latach chcemy kontynuować obraną strategię, jednocześnie wciąż podnosząc jakość naszych usług – mówi deweloper.

Przyjęta przez PB Start strategia wydaje się sprawdzać. W pierwszym budynku Start City sprzedano już  88 proc. mieszkań, natomiast w drugim (jeszcze nieoddanym do użytku) - 31 proc., a 12 proc. jest zarezerwowanych.  - Sprzedajemy także wiele mieszkań na osiedlu Pod Kasztanami, którego budowę planujemy zakończyć w II kwartale 2016r. – mówi Marek Szmolke. - Natomiast przy ul. Malwowej nabywców znalazło już ponad 90 proc. lokali we wszystkich trzech budynkach.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych