PARTNER PORTALU

Prezes Robyga: Rynek mieszkaniowy w sytuacji doskonałej

W tym roku możemy pobić rekord wszech czasów pod względem liczby sprzedanych mieszkań - uważa Zbigniew Okoński, prezes Grupy Robyg.

Autor: Joanna Budzaj, (AWH) 06 lipca 2015 09:04

-  Można zaryzykować stwierdzenie, że rynek mieszkaniowy jest obecnie w sytuacji doskonałej - mówi prezes Robyga. - Nastrój na rynku jest bardzo pozytywny.

W kolejnych latach eksperci przewidują jednak koniec hossy. Według firmy REAS w 2017 roku, ze względu na wysoką podaż i spadek zainteresowania klientów, produkcja mieszkań może być zmniejszona.

- Jestem większym optymistą i uważam, że zakładana sprzedaż mieszkań, szczególnie przez firmy giełdowe, pozostanie na niezmienionym poziomie – mówi Zbigniew Okoński i wyjaśnia: - Stopy procentowe są niskie, nastrój na rynku jest pełen optymizmu, bezrobocie spada i ludzie potrzebują mieszkań. Polska jest rynkiem, gdzie organiczny popyt na mieszkania jest znaczący. Mamy najniższą średnią mieszkań na tysiąc mieszkańców Unii Europejskiej, dlatego ten potencjał jest wyjątkowo duży.

Prezes Robyga nie przewiduje istotnego wzrostu cen. – W tym roku ceny mogą utrzymać się na poziomie dotychczasowym z ewentualnym wzrostem o 2-3 proc. wynikającym z lokalizacji i indywidualnej sytuacji na poszczególnych rynkach. Jednak przy tak dużej liczbie budowanych mieszkań nie spodziewam się, by duży popyt spowodował presję na ceny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych