PARTNER PORTALU

Prezydent Łodzi: w centrum miasta powstaną nowe mieszkania

Koniec budowy dworca i otwarcie EC1 to początek projektu Nowego Centrum Łodzi. Odzyskaliśmy blisko 100 ha w samym sercu miasta, teraz powstaną tu nowe biurowce, mieszkania, centra kultury, rozrywki i biznesu - mówi w wywiadzie dla Wyborczej Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Autor: gazeta.pl 13 listopada 2015 09:34

Według prezydent Łodzi to najbardziej atrakcyjny teren inwestycyjny w Polsce, który w ciągu kilku lat zmieni się w przyjazną mieszkańcom i turystom przestrzeń tętniącą życiem przez całą dobę.

Przed miastem także największy remont w historii Łodzi. Rewitalizacja - już nie pojedynczych kamienic, ale całych kwartałów. - Odnowimy budynki, zasadzimy dużo zieleni, wyremontujemy ulice, chodniki, tam gdzie to możliwe, powstaną nowe woonerfy - mówi dla Wyborczej Hanna Zdanowska. - Dzięki setkom milionów złotych z Unii Europejskiej śródmieście, okolice Piotrkowskiej i Nowe Centrum razem staną się miejscem, gdzie łodzianie będą chcieli mieszkać, bawić się i spędzać wolny czas.

Łódź czeka też na realizację dużych infrastrukturalnych projektów rządowych: dokończenie budowy ringu autostradowego wokół miasta i rozpoczęcie budowy tunelu z Dworca Fabrycznego na Kaliski. Prezydent Łodzi zapowiada też nowy pomysł związany z rekreacją i czasem wolnym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych