PARTNER PORTALU

Produkcja firm budowlanych zanotowała wzrost

Produkcja firm budowlanych w marcu br. była wyższa o 2,9 proc. niż przed rokiem. Wyjątkiem był spadek o 3,5 proc. r/r produkcji w firmach specjalizujących się we wznoszeniu budynków.

Autor: PAP 20 kwietnia 2015 17:03

Ze wstępnych wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego  wynika, że produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych), obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane zatrudniające powyżej 9 osób, była w marcu br. wyższa o 2,9 proc. niż przed rokiem (wówczas wzrost wyniósł 17,4 proc.) i o 28,2 proc. w porównaniu z lutym br.

"Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 0,5 proc. niższym niż w marcu ub.r. i o 0,6 proc. wyższym w porównaniu z lutym br." - dodano.

W stosunku do marca ub.r. wzrost poziomu zrealizowanych robót odnotowano w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty budowlane specjalistyczne - o 8,7 proc. oraz w zajmujących się głównie robotami związanymi z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 6,0 proc.

Z kolei spadek produkcji wystąpił w podmiotach specjalizujących się we wznoszeniu budynków - o 3,5 proc.

"W porównaniu z lutym br. we wszystkich działach budownictwa zanotowano wzrost produkcji: w przedsiębiorstwach, których podstawowym rodzajem działalności jest wykonywanie obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 33,7 proc., w zajmujących się robotami budowlanymi specjalistycznymi - o 33,6 proc., a w specjalizujących się we wznoszeniu budynków - o 20,2 proc." - wskazał GUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych