PARTNER PORTALU

Prognoza rozwoju rynku mieszkaniowego w Gdańsku

W ciągu 15 lat Gdańsk może osiągnąć wskaźnik powierzchni mieszkaniowej na mieszkańca stanowiący 3/4 aktualnego średniego wskaźnika w UE.

Autor: HouseMarket.pl 08 grudnia 2015 09:41

Miasto pracuje nad Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego. To kluczowy dokument, bez którego nie można tworzyć planów miejscowych. Dopiero na jego podstawie określa się, co może być wybudowane w poszczególnych dzielnicach, a co nie. Określane są funkcje poszczególnych części miasta: na przykład budowlane lub usługowe.

Dokument wyznaczy m.in. kierunki rozwoju miasta w najbliższych 30 latach. Czy będzie się upodabniało do miast Europy Zachodniej pod względem gęstości zabudowy mieszkaniowej i zaludnienia? Ma to istotne znaczenie z powodu niskiego poziomu zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych.

Zdaniem urbanistów, nawet przy dużym tempie rozwoju budownictwa mieszkaniowego, Gdańsk w ciągu 15 lat jest w stanie osiągnąć wskaźnik powierzchni mieszkaniowej na jednego mieszkańca stanowiący zaledwie 3/4 aktualnego średniego wskaźnika w miastach starej Unii Europejskiej i mniej niż połowę w porównaniu z USA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych