PARTNER PORTALU

Program „Moje podwórko” w nowej formule

W 2016 roku kontynuowany będzie toruński program „Moje podwórko”. Jego nowa formuła adresowana jest do wspólnot mieszkaniowych zlokalizowanych w zespole staromiejskim. Wnioski można składać do 31 marca.

Autor: HouseMarket.pl 05 lutego 2016 14:51

Kamienice na terenie starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO z roku na rok zyskują nowe oblicze dzięki remontom realizowanym w ramach lokalnego programu rewitalizacji oraz - w dużej mierze - ze środków własnych właścicieli kamienic.

Odnawiane są przede wszystkim fasady budynków oraz pomieszczenia wewnątrz. Na atrakcyjne zagospodarowanie podwórza lub dziedzińca najczęściej brak właścicielowi środków.

Jak informuje toruński magistrat, stan większości podwórek zlokalizowanych przy kamienicach na toruńskiej starówce pozostawia wiele do życzenia. Brak na nich podstawowej infrastruktury, np. chodników, ławek, zieleni.

Program „Moje Podwórko” daje staromiejskim wspólnotom mieszkaniowym możliwość ubiegania się o środki na zagospodarowanie użytkowanych przez nie podwórek i dziedzińców. Maksymalna kwota przyznawanego dofinansowania to 20 tys. zł dla jednej wspólnoty. W przypadku, gdy kilka wspólnot mieszkaniowych zorganizuje się na rzecz wspólnej realizacji przedsięwzięcia proponowana kwota współfinansowania to nawet 50 tys. zł.

Wnioski o współfinansowanie składać należy do Biura Toruńskiego Centrum Miasta. Mogą one dotyczyć nakładów, których odbiór możliwy jest do końca października roku kalendarzowego, w którym składany jest wniosek. W szczególnych sytuacjach termin odbioru nakładów może zostać przesunięty. W przypadku nierozdysponowania przewidzianej na ten rok kwoty dofinansowania ogłoszony zostanie drugi nabór wniosków – składać je będzie można do 31 maja.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych