PARTNER PORTALU

Program pomocy lokatorom przynosi miastu oszczędności

W 2015 r. Kraków wynajął 44 lokale mieszkalne w ramach Programu Pomocy Lokatorom. Wynik finansowy programu w tym roku, obejmujący roczny przychód gminy z czynszu oraz zmniejszenie kosztów wykonania przez miasto remontu, to 942 174,37 zł. Łączny wynik finansowy wszystkich edycji PPL wynosi 4 511 050,03 zł.

Autor: HouseMarket.pl 29 grudnia 2015 10:31

Zgodnie z przepisami prawa miejscowego, samodzielne lokale mieszkalne o powierzchni do 80 mkw. wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy miejskiej Kraków, położone w centrum i odzyskane w wyniku wygaśnięcia lub rozwiązania umowy najmu albo w innej formie, mogą zostać przeznaczone na wynajem dla osób, które spełniają kryteria niezaspokojonych potrzeb mieszkaniowych.

Podstawowe korzyści wynikające z Programu Pomocy Lokatorom to m.in. znaczące zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem wolnego zasobu mieszkaniowego, poprzez zasiedlenie pustostanów oraz przeprowadzenie remontów lokali przez przyszłych najemców.

Miasto może też liczyć na potencjalne, znaczące zwiększenie wpływów czynszowych związanych z wynajmem na zasadach czynszu wolnego oraz wprowadzić do mieszkań w centrum miasta osoby posiadające stosunkowo wysokie dochody, które stać na opłacenie wyższego czynszu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych