PARTNER PORTALU

Projekt indywidualny to poczucie bezpieczeństwa dla inwestorów

Budowa domu to ogromne wyzwanie. Aby cały proces przebiegał zgodnie z oczekiwaniami, a wszystkie potrzeby mieszkańców zostały spełnione, należy wybrać odpowiedni projekt. O zaletach budowy domu według projektu na zamówienie opowiada Sylwia Strzelecka z biura projektowego Projekty Sylwii Strzeleckiej.

Autor: housemarket.pl 19 marca 2018 08:59

Budowa własnego domu jednorodzinnego to niewątpliwie duża inwestycja, nie tylko finansowa. Podczas rozmów z klientami mam okazję poznać wiele wątpliwości, rozterek i niepokoi związanych z planowaną budową. Kontakt z architektem od samego początku budowy, czyli powstawania pierwszych pomysłów na kształt i układ funkcjonalny domu przez zagospodarowanie działki - biorąc pod uwagę nasłonecznienie, sąsiedztwo, konfigurację terenu, sprawdzenie warunków gruntowych i dopasowanie do nich odpowiednio sposobu posadowienia budynku, następnie wybór optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych i w końcu pomoc w wyborze wykonawców oraz nadzór autorski podczas realizacji i odbioru gotowego do zamieszkania domu - jest z pewnością dużą gwarancją i daje poczucie bezpieczeństwa dla inwestorów.

Takie poczucie bezpieczeństwa można sobie zapewnić zamawiając indywidualny projekt budowlano-wykonawczy wraz z nadzorem autorskim. Dodatkową zaletą wyboru projektu indywidualnego jest możliwość uczestnictwa inwestorów w powstawaniu pierwszej fazy projektu czyli koncepcji domu. Nie kupują gotowego rozwiązania, które przeważnie nie w pełni pasuje, ale kreują swoją własną wizje wymarzonego domu. 

Według mnie jedyną zaletą gotowego projektu z katalogu jest czas, który można zaoszczędzić pomijając pierwszy etap powstawania projektu i nieco szybciej przystąpić do budowy. Różnica w kosztach zakupu gotowego projektu z katalogu i zamówienia indywidualnego projektu budowlano-wykonawczego jest adekwatna do zaangażowania projektantów w ich wykonanie. Często koszt indywidualnego projektu jest dziesięciokrotnie wyższy od ceny projektu gotowego. Jeśli jednak decyzja o budowie domu jest przemyślana i podjęta z rozwagą, a środki na realizację budynku są zapewnione, to w ogólnym bilansie, biorąc pod uwagę projekt i realizację - koszt budowy domu wg projektu na zamówienie może być mniejszy niż na podstawie zakupionego projektu gotowego. Ponadto, udział projektantów w procesie budowy zwłaszcza na etapie wykończenia, jest nieoceniony

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych