PARTNER PORTALU

Projektem dot. wsparcia kredytobiorców zajmie się podkomisja

Stanowisko rządu do prezydenckiego projektu ustawy dot. wsparcia dla kredytobiorców walutowych uruchamia procedowanie tego dokumentu, trafi on do podkomisji nadzwyczajnej, która zajmie się nim na przełomie lutego i marca - poinformował PAP Biznes Andrzej Szlachta, szef Komisji Finansów Publicznych.

Autor: PAP 13 lutego 2018 15:16

"Na najbliższym posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych, 26 lutego, zostanie uzupełniony skład komisji nadzwyczajnej do spraw tej ustawy i zostanie wybrany nowy przewodniczący" - powiedział PAP Biznes Andrzej Szlachta (PiS), przewodniczący Komisji.

"Z chwilą, gdy marszałek Sejmu skieruje formalnie stanowisko rządu dotyczące tej ustawy do KFP, wprowadzę ten projekt do porządku posiedzenia Komisji, a ta powinna skierować go do merytorycznej komisji nadzwyczajnej, która rozpocznie jego procedowanie" - dodał.

Przewodniczący poinformował, że prace nad projektem uruchomione mają być "jak najszybciej" i stać się to może na przełomie lutego i marca.

Z dokumentu, który we wtorek pojawił się na stronie Sejmu wynika, że rząd pozytywnie ocenił ten projekt, uznał jednak, że wymaga on pewnych korekt dotyczących kwestii podatkowych.

W październiku 2017 roku odbyło się pierwsze czytanie przedstawionego przez prezydenta projektu nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

Sejm zdecydował wówczas o skierowaniu do dalszych prac nad tym projektem do sejmowej Komisji Finansów Publicznych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych