PARTNER PORTALU

Przed nami Housemarket Forum Silesia 2018

Jak zapełnia się mieszkaniowa luka w woj. śląskim? Przed jakimi wyzwaniami stoi branża? Czego możemy spodziewać się w przyszłości? Mieszkanie Plus na Śląsku – na plus czy minus? Skąd czerpać kapitał na rozwój? - odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać w trakcie kolejnej edycji konferencji Housemarket Forum Silesia 2018, która startuje już dziś!

Autor: housemarket.pl 15 lutego 2018 08:17

W III edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 15-16 lutego 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, wezmą udział najwięksi deweloperzy, przedstawiciele miast, instytucji finansowych, eksperci, a także designerzy i architekci.

Konferencja Housemarket Forum Silesia 2018 będzie częścią 4 Design Days, największego wydarzenia świata architektury i designu, które odbędzie się w dniach 15-18 lutego 2017 r. Pierwsze dwa dni zaplanowano z myślą o profesjonalistach z kraju i zagranicy. 16 i 17 lutego 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się debaty, dyskusje i branżowe konferencje.

Kolejna edycja imprezy Housemarket Forum Silesia to odświeżona formuła, więcej sesji oraz nowe tematy. W ramach tegorocznej edycji przewidziano aż 5 paneli dyskusyjnych. Szczególnie interesująco zapowiada się sesja inauguracyjna, która odbędzie się pod hasłem: "Przyszłość pod znakiem wielkich projektów – sektor mieszkaniowy na Śląsku korzysta na koniunkturze. Jak inwestować, by odnieść sukces.” Wezmą w niej udział, w roli prelegentów, m.in.: Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor inwestycyjny, BGK Nieruchomości; Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży, TDJ Estate czy też Konrad Płochocki, dyrektor generalny z Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Niedosyt lokali i świetna koniunktura w mieszkaniówce wyostrzyły apetyty śląskich deweloperów. Budują odważnie i na coraz większą skalę. Jak zapełnia się mieszkaniowa luka w regionie, ilu mieszkań brakuje? Jaki jest potencjał w kontekście planowanych i zrealizowanych inwestycji? Czy mieszkaniówka w tej części Polski daje zarobić? Jak będą kształtować się ceny w kolejnych latach i czy rynek zaakceptuje wzrosty? Oto główne zagadnienia, nad którymi będą zastanawiać się uczestnicy tej dyskusji.

Nie zabraknie również odpowiedzi na inne nurtujące branżę tematy. Moda na rewitalizację trwa w najlepsze. Coraz więcej postindustrialnych budynków, przedwojennych kamienic i poprzemysłowych terenów otrzymuje drugie życie. Dzięki pasji inwestorów i architektów w starych murach powstają niezwykłe mieszkania, apartamenty czy lofty, na które jest coraz większy popyt. Dlatego w programie spotkania nie mogło zabraknąć dyskusji pt. „Genius Loci jest w cenie. Gdzie go szukać na Śląsku i jak wskrzeszać”. W trakcie tej sesji jej uczestnicy będą się zastanawiali jak wykorzystać tereny poprzemysłowe oraz historyczne obiekty w inwestycjach deweloperskich oraz gdzie i co można wybudować. Nie zabraknie także dodatkowych informacji odnośnie zmian jakie wprowadza ustawa o rewitalizacji. W roli prelegentów wystąpią m.in.: Agnieszka Kaczmarska, prezes, SARP Katowice oraz  Krzysztof Zalewski, właściciel, Zalewski Architecture Group.

W Katowicach, Chorzowie, Gliwicach, Tychach, Zabrzu staną obiekty mieszkalne w ramach Programu Mieszkanie Plus. Jak go efektywnie wykorzystać i dopasować do lokalnych potrzeb? Czy program jest i będzie kołem zamachowym dla nowych inwestycji skrojonych na kieszenie mieszkańców Śląska? Plusy i minusy nowego wsparcia oczami samorządowców. Czy program nie jest konkurencyjny do działań deweloperów – o tym będziemy dyskutować w trakcie kolejnego panelu dyskusyjnego pt. „Mieszkanie Plus na Śląsku – na plus czy minus? Perspektywa dewelopera”. Wśród gości-prelegentów swój udział potwierdzili m.in.: Artur Kaźmierczak, prezes zarządu, Mzuri CFI; Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor inwestycyjny, BGK Nieruchomości; Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza oraz Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa. 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych