PARTNER PORTALU

Przegląd inwestycji mieszkaniowych na warszawskiej Białołęce

Nowe mieszkania Białołęki to około 15 proc. całego warszawskiego rynku - wynika z danych Cenatorium. Prawobrzeżna dzielnica Warszawy jest niepodważalnym liderem pod względem transakcji zawartych na rynku pierwotnym.

Autor: HouseMarket.pl 14 lipca 2015 08:44

Białołęka plasuje się na podium warszawskich dzielnic również pod względem nowej podaży. Na tysiąc mieszkańców przypada aż 20 nowych lokali oddanych do użytkowania, co jednak nie stanowi powodu do obaw przed nadpodażą. Według danych DataWise, na Białołękę przeprowadzają się przede wszystkim ludzie młodzi, ale dobrze zarabiający. Nominalnie jednak liczba gotowych mieszkań oddanych do użytkowania na Białołęce była najwyższa w Warszawie, wyniosła ponad 2,2 tys. lokali mieszkalnych.

Popytowi na mieszkania sprzyja cena za mkw. - relatywnie niższa od tych, z jakimi mają do czynienia klienci w innych dzielnicach stolicy. Z danych zebranych przez Cenatorium wynika, że średnia cena ofertowa mkw. na rynku pierwotnym Białołęki wynosi 6,13 tys. zł. Z kolei średnia cena transakcyjna lokali mieszkalnych - 5 805 zł/ mkw. 

Popularnością cieszą się lokale z trzech kategorii powierzchni zobrazowanych na wykresie, mieszkania od 35 do 65 mkw. stanowią 71 proc. obrotu. Spośród wyszczególnionych firm deweloperskich za trzema największymi inwestycjami stoją Dom Development oraz Dolcan (dwa projekty). Jednak liczba mieszkań w projektach Dolcan nie przekracza 200 lokali.

Już wkrótce w dzielnicy ruszą nowe projekty mieszkaniowe, m.in. firmy Marvipol. Deweloper planuje wybudować tam około tysiąca mieszkań.

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij na zdjęcia powyżej

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych