PARTNER PORTALU

Radom pozwala odpracować dług czynszowy

Osoby zalegające z opłatami czynszowymi będą mogły odpracować swój dług. Miasto przygotowało plan pomocy adresowany do osób mieszkających w zasobach komunalnych, a posiadających zadłużenie.

Autor: HouseMarket.pl 18 marca 2016 09:33

Dotychczasowe formy to spłata ratalna po zawarciu ugody oraz możliwość zamiany mieszkań z większego na mniejsze. Teraz pojawia się trzecia możliwość – odpracowanie.

– To nasza odpowiedź na zapotrzebowanie płynące ze strony mieszkańców miasta. Wielokrotnie zdarzało się tak, że osoby zwracające się do nas z prośbą o ugodę, sugerowały gotowość wykonania prac na rzecz miasta – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Teraz osoby zainteresowane taką formą oddłużenia będą mogły podjąć pracę w Zakładzie Usług Komunalnych. – Będzie to m.in. grabienie liści, odśnieżanie, sprzątanie i inne czynności nie wymagające kwalifikacji zawodowych. Taką pracę będą mogły podjąć wszystkie pełnoletnie osoby mieszkające w zadłużonym lokalu – tłumaczy wiceprezydent Konrad Frysztak.

Jak informuje radomski magistrat, godzinowa stawka wynagrodzenia została ustalona na poziomie 12 złotych brutto. O wypracowaną kwotę będzie się zmniejszał dług wobec Miejskiego Zarządu Lokalami.

Obecnie zaległości czynszowe mieszkańców lokali komunalnych w Radomiu wynoszą około 27 milionów złotych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych