PARTNER PORTALU

Radomsko: Kamienica po remoncie w konkursie

Do konkursu Modernizacja Roku 2015 została zgłoszona wyremontowana kamienica na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Narutowicza w Radomsku. Jest już w drugim, finałowym etapie.

Autor: HouseMarket.pl 21 grudnia 2015 15:00

W konkursie laureaci wybierani są w kilku kategoriach, jedna z nich dotyczy właśnie modernizacji budynków zabytkowych. - Ideą konkursu jest między innymi promowanie zachowania dziedzictwa narodowego, dlatego członkowie kapituły wykazali już w pierwszym etapie konkursu duże zainteresowanie naszą inwestycją - przyznaje Arkadiusz Gaik, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Radomsku.

Uczestnicy etapu finałowego mogą liczyć na dużą akcję promocyjną. Wybierać laureatów będą m.in. internauci. Wyniki rywalizacji znane będą w sierpniu 2016 r. Modernizacja kamienicy trwała 14 miesięcy. Remont przeszła elewacja, dach, wnętrze budynku i jego otoczenie. W kamienicy jest 10 lokali mieszkalnych, o powierzchni od 35 do 46 mkw.

- Te mieszkania mają taki sam standard jak wcześniej modernizowane z udziałem Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego - przypomina Arkadiusz Gaik, prezes TBS. Jako inwestor zastępczy spółka modernizowała kamienicę mieszkalną przy ulicy Bugaj oraz prowadziła przebudowę i rozbudowę budynku przy ulicy Miłej. Nad pracami budowlanymi czuwał konserwator zabytków. Kamienica ma bowiem ponad 120 lat.

- Zależało nam na tym, by zachować pierwotną bryłę i starannie odnowić elewację, nie tylko ze względu na to, iż ten budynek jest po prostu bardzo ładny, ale chodzi również o to, że stoi przy głównej drodze wjazdowej do miasta, jest zatem swego rodzaju wizytówką - zaznacza prezes Gaik.

Standard odnowionych mieszkań pozwolił dokonać zgodnie z przepisami przekwalifikowania z lokali socjalnych na komunalne.

Jak informuje radomski magistrat, modernizacja kamienicy kosztowała ponad 1 mln 600 tys. zł. Niecały milion pochodził z budżetu miasta, zaś pozostałe około 650 tys. zł to dotacja z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego pozyskana przez TBS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych