PARTNER PORTALU

REAS: będziemy budować mieszkania komunalne w PPP

– Będziemy budować mieszkania komunalne w PPP, ale jeszcze nie teraz, kilka lat to potrwa, także ze względu na małą wartość tego typu projektów – uważa Edward Kozłowski, partner w REAS.

www.portalsamorzadowy.pl

Autor: PortalSamorzadowy.pl 13 października 2015 08:42

Edward Kozłowski, partner w REAS, przypomina, że w 1994 roku ustawa przekazała sprawy mieszkaniowe, w tym tworzenie zasobu komunalnego i rozwiązywanie problemu mieszkaniowego, gminom. – Przez 15-20 lat gminy w ogóle nic w tej sprawie nie robiły. Do rozwiązania kwestii mieszkaniowej Polaków, została bowiem przyjęta ścieżka własnościowa – zaznacza Kozłowski.

Problem w tym, że w tzw. międzyczasie w połowie lat 90. państwa zachodnie stwierdziły, że samorządy nie są w stanie same rozwiązywać publicznych potrzeb i muszą do tego włączyć kapitał prywatny. Polska też zawróci z gminnej drogi?

– Przy starzejącym się społeczeństwie niezbędne jest, by w rozwiązywanie problemów mieszkaniowych włączyć prywatnych posiadaczy kapitału i ich know-how – twierdzi Edward Kozłowski, który zauważa, że kilka miast już próbowało uruchomić PPP w mieszkalnictwie. Niestety, atmosfera i otoczenie kazały przerwać całe działanie.

Więcej na PortalSamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych