PARTNER PORTALU

REAS: mieszkania dla seniorów mają przyszłość

Około 3 tys. z 70 tys. mieszkań deweloperskich mogą kupować osoby, które ukończyły 50. rok życia - szacuje Edward Kozłowski, partner REAS, podczas II Wschodniego Kongresu Gospodarczego. To się zmieni.

Autor: Daniel Kuropaś/HouseMarket.pl 24 września 2015 14:13

- W Polsce rynek mieszkań dla seniora nie jest jeszcze rozwinięty - uważa Edward Kozłowski, partner REAS. - Seniorzy nie widząc dla siebie oferty, nie liczą na zmianę mieszkania i wolą starzeć się w miejscu, w którym dotychczas mieszkali.

REAS szacuje, że na około 70 tys. mieszkań deweloperskich tylko 3 tys. mieszkań może być kupowane przez osoby, które ukończyły 50. rok życia. - W tych przemianach, które się dokonują przewidujemy, że podana wielkość kilkukrotnie wzrośnie - mówi Edward Kozłowski. - Można zatem szacować, że w niedługim czasie seniorzy - dla zmiany swoich potrzeb mieszkaniowych -  mogą kupować około 10 tys. mieszkań rocznie.

Zdaniem partnera REAS seniorzy dysponują kapitałem ulokowanym w starych mieszkaniach. - Mogą ten kapitał monetyzować i zamieniać na mieszkania z nowej oferty deweloperskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych