PARTNER PORTALU

RED Park: deweloperzy drżeli na myśl o nowelizacji MdM

MdM na rynku wtórnym miał być prawdziwą rewolucją. - Deweloperzy drżeli na myśl, że część klientów wybierze tańsze, używane lokale - mówi Natalia Rajewska-Wojciak, dyrektor sprzedaży Red Park.

Autor: HouseMarket.pl 30 września 2015 12:13

- Jeszcze za wcześnie, żeby oceniać efekty nowelizacji MdM, jednak na przykładzie inwestycji Red Park, we wrześniu nie odnotowaliśmy spadku zainteresowania mieszkaniami - mówi Natalia Rajewska-Wojciak, dyrektor sprzedaży Red Park.

Nowe zasady programu MdM to nie koniec zmian. W 2017 wkład własny wzrośnie do 20 proc. Czy to oznacza, że wartość mieszkania jeszcze bardziej zyska na znaczeniu?

- Dwudziestoprocentowy wkład własny to dość duży i niejednokrotnie nieosiągalny wydatek, szczególnie dla osób młodych, pragnących zakupić własne mieszkanie. Niejednokrotnie zakup mieszkania będzie wiązał się z wieloma wyrzeczeniami - mówi Natalia Rajewska-Wojciak, dyrektor sprzedaży Red Park. - Dla spełniających określone kryteria, rządowy program MdM da możliwość uzyskania wymaganego dofinansowania. Przewidujemy, że sporo osób zdaje sobie sprawę ze zmian i już teraz przygotowują się finansowo do zakupu w latach późniejszych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych