PARTNER PORTALU

RED Real Estate nadal będzie budować w dużych miastach

Firma zanotowała w 2015 r. rekordową sprzedaż w segmencie popularnym oraz premium.

Autor: HouseMarket.pl 29 grudnia 2015 12:08

Ostatnie 12 miesięcy było dla dewelopera bardzo udanym okresem. W 2015 roku firma prowadziła realizację w sumie 350 mieszkań, z czego ponad połowę zakończyła. Większość lokali wykupiono w przedsprzedaży, jeszcze przed zakończeniem inwestycji.

- To był bardzo dobry rok dla całego rynku nieruchomości. Popyt gonił podaż. Poruszenie dało się odczuć w segmencie mieszkań popularnych, na co duży wpływ miał rządowy program Mieszkanie dla Młodych. Potwierdzają to także nasze wyniki sprzedaży - mówi Tomasz Wilczek, dyrektor generalny RED Real Estate Development.

Poproszę 50 mkw.

Deweloper inwestuje w różne segmenty rynku w trzech polskich miastach. W 2015 roku w Warszawie zakończyła się realizacja pierwszego etapu osiedla Alpha Park – 90 mieszkań. We Wrocławiu sfinalizowano pierwszy etap Nowej Papierni – blisko 130 mieszkań. Z kolei w Poznaniu rozpoczęła się budowa drugiego etapu osiedla Red Park – 135 mieszkań.

W Warszawie oraz Poznaniu firma oferuje mieszkania dostępne w ramach MdM, co przyczyniło się do znakomitych wyników sprzedaży. We Wrocławiu RED Real Estate Development zainwestował w lofty oraz wysokie mieszkania inspirowane industrialnym klimatem. Niemniej także tutaj znalazło się wielu klientów zainteresowanych ofertą.

Z doświadczenia dewelopera oraz tendencji zauważalnych na całym rynku wynika, że klienci najczęściej wybierają mieszkania o powierzchni w granicach 50-60 mkw. To mieszkania dwupokojowe lub trzypokojowe, przy czym warszawiacy chętniej decydują się na trochę większy metraż i trzy pokoje, a poznaniacy na dwa. A na co mieszkańcy najpierw zwracają uwagę?

- W przypadku osiedla Alpha Park w warszawskim Ursusie pierwszym czynnikiem jest cena, a następnie atrakcyjna lokalizacja w najbezpieczniejszej dzielnicy Warszawy. Duże znaczenie ma także oferowanie wykończenia w cenie mieszkania – mówi Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży osiedla Alpha Park w Warszawie.

Oryginalny charakter inwestycji

Podobne czynniki determinowały decyzje zakupowe poznaniaków. Z kolei we Wrocławiu ważniejszy był oryginalny charakter inwestycji, co wydaje się naturalne w przypadku loftów, oraz lokalizacja blisko centrum.

Kto kupował mieszkania w 2015 roku? Z danych sprzedaży Nowej Papierni wynika, że w segmencie nieruchomości premium duży odsetek kupujących to klienci inwestycyjni.

RED Real Estate planuje kontynuować swoją strategię – inwestowania w różne segmenty rynku nieruchomości w dużych polskich miastach. W 2016 roku rozpocznie się budowa kolejnego etapu Nowej Papierni we Wrocławiu – blisko 170 mieszkań, a także kolejny etap Alpha Park w Warszawie – prawie 90 mieszkań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych