PARTNER PORTALU

RED Real Estate: Polacy chcą mieszkać "na swoim"

Polacy zawsze będą kupować mieszkania, ponieważ odczuwają silną potrzebę zamieszkania „na swoim” – uważa Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development.

Autor: HouseMarket.pl 13 października 2015 11:20

Poszukując mieszkania niezmiennie od lat sugerujemy się ceną. W 2017 wkład własny wzrośnie do 20 proc. - Trudno powiedzieć, jakie będzie podejście klientów do zakupu nieruchomości - mówi Teresa Witkowska. - Niewykluczone, że chętniej będą wynajmować mieszkania. Mimo to rynek pierwotny w Polsce nie straci na znaczeniu. Jesteśmy inni niż Hiszpanie czy Amerykanie, którzy chętnie korzystają z wynajmu. W Polsce istnieje bardzo silna potrzeba posiadania własnej nieruchomości. Cena jest ważna, ale nie kupujemy mieszkań, ponieważ są tanie. Decydujemy się na nie, ponieważ ich potrzebujemy.

Według dyrektor sprzedaży klienci zainteresowania zakupem mieszkania nadal głównie zwracają uwagę na cenę i lokalizację, ale bardzo ważna stała się jakość.

- Przez to że szybciej żyjemy, stajemy się bardziej wygodni. Jeśli chcemy coś kupić, wybieramy sklepy, w których w jednym miejscu znajdziemy wszystko. Podobnie jest z zakupem mieszkań wykończonych pod klucz. Niektórzy nie lubią, jak im się coś narzuca, dlatego ważne, żeby deweloper dawał wybór. U nas klienci aktywnie uczestniczą w procesie projektowania - mówi Teresa Witkowska. - W efekcie odbierają klucze, a do ich obowiązków należy jedynie przeniesienie swoich rzeczy. Coraz częściej klienci zwracają również uwagę na dodatkowe atuty inwestycji, na przykład ekologiczne rozwiązania.

Zdaniem dewelopera, ekologia osiedla to przyszłość rynku mieszkaniowego. - Dbanie o środowisko zaspokaja naszą naturalną potrzebę zachowania równowagi w przyrodzie. Na ekologicznym osiedlu żyje się dobrze, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dzisiejszy klient patrzy w przyszłość. Myśli o tym, że warto zadbać nie tylko o siebie, ale również o otoczenie - wyjaśnia Teresa Witkowska. - Dlatego na osiedlu Alpha Park stawiamy na nowoczesne i ekologiczne technologie, które ułatwią życie i zmniejszą rachunki. Postawiliśmy na panele słoneczne i wykorzystanie wody deszczowej do nawadniania terenów zielonych. Klienci bardzo pozytywnie reagują na takie udogodnienia. Mówią: - Będziemy to mieli? A to ciekawe! To dla nich bardzo interesujący dodatek, który przekonuje ich do inwestycji.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych