PARTNER PORTALU

Rewitalizacja Łodzi otwarciem pod nowe inwestycje mieszkaniowe

Tylko w 2015 roku Łódź wyremontuje kilkanaście budynków. Dodatkowo, w ramach rewitalizacji technicznej centrum, przygotowywane jest otwarcie pod nowe inwestycje mieszkaniowe.

Autor: HouseMarket.pl 05 czerwca 2015 10:43

W ramach programu Mia100 Kamienic Łódź planuje remont kolejnych kamienic. W sumie władze miasta chcą na ten program wydać w 2015 r. 62 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na ciąg dalszy prac w siedmiu budynkach, w tym czterech wpisanych do rejestru zabytków: domu robotniczego Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej 24, kamienicy na rogu ul. Piotrkowskiej i Narutowicza 1, kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 243 i kamienicy przy ul. Zielonej 6.

Dodatkowo Miasto sfinansuje trzy kolejne inwestycje: remonty budynków przy ul. Gdańskiej 8, Gdańskiej 25 i Jaracza 32. Sfinansowane ma być także przygotowanie dokumentacji dla gmachu przy al. Kościuszki 19, w którym mieścił się komisariat policji.

Miasto przygotowuje się do rewitalizacji całych kwartałów. W łódzkim Kontrakcie Terytorialnym na lata 2014-2023 znalazło się dziewięć programów rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi, obejmujących kwartały Śródmieścia o łącznej powierzchni ponad 70 ha. Pierwszy realizowany już w 2015 r. projekt - rewitalizacja ul. Moniuszki w ścisłym centrum Łodzi. Oprócz remontu samej ulicy, renowacji poddane zostaną dwa zabytkowe budynki.

Kompleksowa rewitalizacja obszarów miejskich ma być tematem wystawy International EXPO w 2022/2023 roku. Łódź ubiega się o realizację tej wystawy.

Rewitalizacja techniczna centrum – otwarciem pod nowe inwestycje mieszkaniowe

Zgodnie z podpisanymi ostatnio z Miastem listami intencyjnymi, PGE zadeklarowała zapewnienie w centrum Łodzi wystarczającego zaopatrzenia w moc i energię odpowiednią dla inwestycji planowanych w ramach rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Po stronie PGE leżałaby inwentaryzacja i ocena stanu technicznego sieci elektrycznych w kontekście przeprowadzenia działań i planów rewitalizacyjnych. Z kolei PSG złożyła deklarację przebudowy sieci gazowej - a w przypadku zawarcia umowy o przyłączenie obiektu, który znajduje się na obszarze objętym rewitalizacją - także budowę nowej sieci. Natomiast dostawca ciepła - Veolia zajęłaby się podłączeniem budynków znajdujących się na terenie strefy wielkomiejskiej do sieci ciepła systemowego, co zapewniłoby mieszkańcom dostęp zarówno do ciepłej wody bieżącej, jak i ogrzewania - co z kolei zmniejszyłoby emisję tlenków węgla oraz pyłów do atmosfery. Prace budowlane i remontowe na tych terenach będą skoordynowane z działaniami, których celem ma być rewitalizacja społeczna najbardziej zaniedbanych obszarów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych