PARTNER PORTALU

Rewitalizacja oczami architekta. Przemo Łukasik na Housemarket Forum Silesia 2017

Przemo Łukasik, współwłaściciel jednej z najbardziej znanych śląskich pracowni architektonicznych, weźmie udział w dyskusji "Adres na wagę złota – remontować czy budować? Jak stworzyć atrakcyjną ofertę mieszkaniową na bazie istniejącej zabudowy w centrach śląskich miast" podczas Housemarket Forum Silesia 2017.

Autor: HouseMarket.pl 13 stycznia 2017 11:02

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Po skończonych studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie, Jean Nouvel Architecture w Paryżu i Odile Decq/Benoit Cornette również w Paryżu.

W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną Medusa Group. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

Pracownia mieści się w Bytomiu, na terenie dawnego budynku przemysłowego. Medusa Group wygrała kilkanaście konkursów, otrzymała kilkadziesiąt nagród i trzykrotnie była nominowana do nagrody Miesa van der Rohe.

Pracownia jest rozpoznawalna dzięki swemu bezpretensjonalnemu, a zarazem oryginalnemu podejściu do projektowania integrującemu architekturę, rzeźbę, grafikę oraz sztuki wizualne.

17 lutego br. architekt, wspólnie z innymi uczestnikami konferencji Housemarket Forum Silesia 2017, poszuka mocnych atutów i słabych stron rewitalizacji na Śląsku. Przemo Łukasik będzie prelegentem sesji "Adres na wagę złota – remontować czy budować? Jak stworzyć atrakcyjną ofertę mieszkaniową na bazie istniejącej zabudowy w centrach śląskich miast". 

W II edycji Housemarket Forum Silesia 2017  wezmą udział najwięksi deweloperzy z regionu, włodarze miast, instytucje finansowe, przedstawiciele funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem oraz architekci.

Housemarket Forum Silesia 2017 to jedno z kluczowych wydarzeń drugiej edycji 4 DESIGN DAYS, która odbędzie się w dniach 16-19 lutego 2017 roku w Katowicach.

Więcej informacji na stronie 4dd.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych