PARTNER PORTALU

Rewitalizacja zasobów komunalnych wyzwaniem dla miast

Warszawa dysponuje sporym zasobem mieszkań komunalnych. Problemem jest ich standard i struktura - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Autor: HouseMarket.pl 11 grudnia 2015 13:35

Ursynów i Białołęka to warszawskie dzielnice, które - przez wzgląd na krótką historię - dysponują starym lub niewielkim zasobem mieszkań komunalnych. Jedne z pierwszych na Ursynowie, współczesnych inwestycji w tym segmencie zostały podjęte za czasów urzędowania Hanny Gronkiewicz-Waltz i dopiero w br. zostały oddane do użytkowania. - To pokazuje poziom wyzwań, z jakimi musi zmierzyć się nie tylko stołeczny magistrat, ale i dzielnice oddalone od centrum, gdzie zasób mieszkań komunalnych pochodzi często z lat 70. i 80. - mówił Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Podczas konferencji regionalnej "Oferta Banku Gospodarstwa Krajowego dla budownictwa mieszkaniowego w ramach programów rządowych i działalności własnej banku" prezydent przypomniał raport firmy PwC na temat tego, jaki jest dystans rozwojowy do pokonania przez polskie miasta. - Według raportu, w większości polskich miast wyszedł ten sam wynik: jeśli chcielibyśmy budować jakość życia taką, jaką mają inne metropolie europejskie, to 80 proc. wszystkich nakładów, jakie musimy ponieść, trzeba przeznaczyć na mieszkania - mówił Michał Olszewski. - To jedno z naszych największych wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć. Niezwykle istotna w ich realizacji jest współpraca z sektorem państwowym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych