PARTNER PORTALU

Robyg: państwowe wsparcie nakręca popyt na mieszkania

Państwowe wsparcie rynku wtórnego nie spowoduje odpływu klientów z rynku pierwotnego. Wręcz wzmocni popyt na mieszkania od dewelopera - uważa Zbigniew Wojciech Okoński, prezes Grupy Robyg.

Autor: HouseMarket.pl 03 września 2015 08:41

Mimo licznych głosów krytykujących niewystarczające wsparcie mieszkalnictwa ze strony państwa, prezes Robyga uważa, że rządowe wsparcie przekłada się na wzrost popytu.

- Spory procent mieszkań z naszej oferty sprzedaje się w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, a wcześniej Rodzina na Swoim - mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes Grupy Robyg. - W niektórych lokalizacjach i w zależności od ustalonych limitów dopłat, udział mieszkań w programie MdM sięga nawet 20-30 proc.

Zdaniem prezesa Robyga modyfikacja programu MdM na pewno wzmocni popyt na rynku mieszkaniowym. - Otwarcie MdM na rynek wtórny nie spowoduje również odpływu klientów z rynku pierwotnego - przekonuje Zbigniew Okoński. - Paradoksalnie zwiększy się liczba klientów zainteresowanych kupnem mieszkań, bowiem część osób, które już posiada lokum będzie mogło szukać dla siebie mieszkania o większym metrażu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych